اعلام جزییات Patch جدید دوتا 2 به نام New Blossom Festival - به همراه تغییرات جدید در Changelog 6.80

سه شنبه 1392/11/08 06:38


اعلام جزییات Patch جدید دوتا 2 به نام New Blossom Festival - به همراه تغییرات جدید در Changelog 6.80

وبسایت رسمی دوتا 2 امروز جزییات Patch جدید این بازی را که با نام New Blossom Festival (جشنواره‌ی شکوفه‌ی نو) در چند روز آینده به عنوان آپدیت دوتا 2 در استیم منتشر خواهد کرد، اعلام کرد. ما نیز به سرعت دست به کار شدیم تا اطلاعات Patch جدید را که شامل آخرین تغییرات بازی تحت عنوان Changelog 6.80 نیز می‌شود، به زبان فارسی تقدیم طرفداران دوتا در ایران کنیم.

اضافه شدن Terrorblade

اولین و مهم‌ترین تغییر اضافه شدن قهرمان (Hero) جدید، Terrorblade است. Terrorblade که دوتابازان آن را با نام Soul Keeper نیز می‌شناسند، یکی از هیروهای محبوب دوتا است که از مدل آن در مپ دوتا از مدل شخصیت Illidan در وارکرفت گرفته شده بود. شخصیتی که به نوعی شخصیت اصلی داستان بازی وارکرفت به شمار می‎‌رفت. حالا اما این هیرو با نام Terrorblade در دوتا 2 نیز حاضر خواهد بود و پیش‌بینی ما این است که علی‌رغم ضعیف‌تر کردن آن نسبت به گذشته، کماکان یکی از هیروهای قدرتمند برای نقش Carry باشد.

فروش یک آیتم اسرارآمیز (Arcana) جدید در فروشگاه دوتا 2

آیتم THE FRACTAL SHARD OF INNER ABYSM به فروشگاه اضافه خواهد شد. یک آیتم اسرارآمیز (Arcana) با کیفیت Exalted برای کسانی که در این دوره‌ی خاص (New Blossom) آن را خریداری کنند. این دومین آیتمی خواهد بود که تا کنون با کیفیت Exalted توزیع شده و از این رو آیتمی خاص محسوب می‌شود. این آیتم مخصوص به هیروی Terrorblade است و تقریبا همه‌ی ویژگی‌های ظاهری مربوط به این هیرو را در بازی تغییر خواهد داد.

انیمیشن‌های جدید، صدای جدید، پوسته‌ی جدید با افکت‌های ویژه بر روی هیرو، افکت‌ها و آیکون‌های جدید برای spell های هیرو، آیکون جدید در mini map، یک Gem که رنگ هیرو و مهارت‌های آن را تغییر می‌دهد، و افکت خاص برای زمانی که Terrorblade یک هیروی دیگر را می‌کشد.

این آیتم در فروشگاه ایران دوتا 2 نیز قرار خواهد گرفت تا علاقه‌مندان بتوانند در اسرع وقت آن را خریداری کنند.

اضافه شدن یک مد جدید به بازی

یک مد هیجان‌انگیز به نام Random Ability Draft به دوتا 2 اضافه می‌شود! این مد که مشابه آن قبلا در نسخه‌هایی از مپ دوتا دیده شده بود و طرفداران زیادی هم پیدا کرده بود، حالا به دوتا 2 هم اضافه شده. مدی که بیشتر جنبه سرگرمی خواهد داشت. در این مد به هر بازیکن یک هیروی تصادفی (Random) داده می‌شود و مهارت‌ها یا همان Spell های هیرو در یک Pool ریخته می‌شود تا بازیکنان به نوبت از میان آنها مهارت‌های هیروی خود را انتخاب کنند. مثلا تصور کنید Pudge مهارت Pounce (پرش Slark) را داشته باشد. به محض پخش این خبر بسیاری از دوتابازان شروع به پخش ایده‌های خود کردند. یکی از جالب‌ترین آنها این است:

ترکیب Blink و Suicide Squad Attack (خودکشی Techies) و Reincarnation (آلتیمت Skeleton King یا همان Ankh). تصور کنید! البته... متاسفانه هنوز Goblin Techies در دوتا 2 در دسترس نمی‌باشد! (ناله‌ی حضار)

بسیار خوب. این از ترجمه Patch جدید که به زودی در آپدیت دوتا 2 قرار خواهد گرفت. فقط می‌ماند ترجمه‌ی Changelog 6.80 به زبان فارسی. در مورد Changelog ها فعلا ترجمه به این صورت انجام خواهد شد که فقط نکات مهم و اساسی و معمولا مواردی که مربوط به یک Skill خاص نیست را در این‌جا به فارسی قرار می‌دهیم. دلیلش این است که تغییرات مربوط به Skill ها اصولا ترجمه‌ی خاصی ندارد و متن انگلیسی با فارسی آن شاید در یک کلمه تفاوت داشته باشد. برای مثال، این جمله‌ را در مورد Anti-Mage در نظر بگیرید: "Mana Void radius increased from 300 to 450". به هرحال در صورتی که پیشنهاد و یا انتقادی در مورد این نحوه داشتید، قطعا در آینده در نظر خواهیم گرفت.

و اما موارد مهم Changelog 6.80

- 15 ثانیه به زمان انتخاب هیرو اضافه شد. (از 60 ثانیه به 75 ثانیه)

- 15 ثانیه از تاخیر قبل از شروع اولین ارسال creepها کم شد. (از 90 ثانیه به 75 ثانیه)

- اگر در زمان معین شده هیروی خود را انتخاب نکنید به ازای هر ثانیه اضافه، یک واحد طلا از شما کم می‌شود.

- روشان 20% سریع‌تر رشد می‌کند (hp/armor/damage) و در دقیقه 45 رشد آن متوقف می‌شود.

- کشتن روشان بین 150 تا 400 طلا به کشنده می‌دهد. (قبلا 105 تا 600 بود. البته این مقدار به جز 200 طلایی است که به هر عضو تیم داده می‌شود)

- بلینک دگر (Blink Dagger) دیگر نیازی به مانا ندارد! (خبر خوب برای کسانی که قبل از استفاده از آن فراموش می‌کردند 75تا مانای آن را در نظر بگیرند!)

- از این پس می‌توانید یک شارژ از ward خود را به هم‌تیمی خودتان بدهید. (مواظب باشید روی زمین کلیک نکنید!!)

- می‌توانید شارژ Bottle خودتان را روی هم‌تیمیتان استفاده کنید.

- Shadow Amulet رو می‌توانید برای ناپدید کردن هم‌تیمی خودتان هم استفاده کنید. (0.3 ثانیه از تاخیر آن هم کم شد)

- تاخیر تلپورت‌های پیاپی کم شد! (از  3/5/6/7/8به 3/5/5.5/6/6.5)

- می‌توانید به شعاع بزرگتری از tower ها تلپورت کنید. (از 525 به 575)

- Tranquil Boots هم یه کمی قویتر شد! (سرعت از 85 به 90 و regen از 10 به 12)

این‌ها مواردی بود که در نگاه اول از نظر من مهم‌تر بود. البته امکان این که چیزی جا مانده باشد و یا از نظر شما مهم باشد هم وجود دارد. نظر شما هم محترم است و می‌توانید آن را همینجا و یا در فیسبوک کامنت بگذارید. قطعا در نظر گرفته خواهد شد.

باز هم از حمایت‌های شما نهایت تشکر را داریم.

شاد باشید و از بازیهایتان نهایت لذت را ببرید

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.