معرفی کتاب Compendium مسابقات The International

شنبه 1393/02/20 17:51


معرفی کتاب Compendium  مسابقات The International

در این مقاله به معرفی آیتم Compendium به طور تحلیلی و دقیق می‌پردازیم و هر آنچه را که باید درباره این آیتم و خریدن آن بدانید معرفی می‌کنیم. Compendium فرصتی استثنایی برای همه‌ی علاقه‌مندان به دوتا است تا سهمی در پیشرفت دوتا 2، ارتباط با حواشی مسابقات و همچنین جمع‌آوری کلکسیونی از آیتمهای خاص داشته باشند. اگر در مورد این آیتم که با نام کتاب مسابقات نیز در میان دوتابازان ایرانی شناخته می‌شود سوالی دارید، این مطلب را از دست ندهید.

تاریخچه Compendium و چگونگی معرفی آن برای اولین بار

شاید بتوان Compendium مسابقات TI در دوتا 2 را باارزش‌ترین آیتم مجازی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای دانست. این ارزش نه فقط به خاطر چیزهایی است که به دارنده‌ی آن می‌رسد، بلکه ارزش واقعی آن از این جهت است که توانست موفقیت مدل تجاری جدید بازی‌های رایانه‌ای را با اقتدار نشان دهد. مدلی که در آن خود بازی برای همه رایگان است و سوددهی از طریق فعالیت‌های جانبی حول بازی صورت می‌گیرد. این مدل که Valve برای بازی دوتا 2 از آن استفاده می‌کند، در سال 2013  با معرفی Compendium برای اولین بار به اوج خود رسید. بازیکنان با خرید این آیتم می‌توانستند ارتباط نزدیکی با حواشی مسابقات برقرار کنند. جمع‌آوری و تبادل کارت مخصوص بازیکنان و تیم‌ها، دنبال کردن اخبار و تازه‌های مسابقات، برنده شدن آیتم‌های جدید و منحصربه‌فرد، انتخاب تیم کهکشانی‌ها و ... همه از مزایای این آیتم بودند، اما آنچه بیش از همه بسیاری را مجاب به خریدن این آیتم کرد این موضوع بود که 25% از فروش این آیتم مستقیما به جوایز مسابقات اضافه می‌شد. یعنی به ازای هر 10 دلاری که برای این آیتم پرداخت می‌کردید، 2.5 دلار به جوایز مسابقات اضافه می‌شد. از این طریق همه می‌توانستند در حمایت از تیم محبوب خود و پیشرفت دوتا 2 و به طور کلی ورزش الکترونیک (eSports) سهیم باشند. همچنین با رسیدن به ارقام خاص، هر دارنده آیتم جایزه ای دریافت میکرد. در نهایت Valve موفق شد با این ایده جوایز مسابقات را از یک میلیون و ششصدهزار دلار به حدود دومیلیون و نهصد هزار دلار برساند، یعنی فروشی معادل پنج میلیون و دویست هزار دلاری برای این آیتم که یک رقم نجومی در این حوزه به شمار می‌آید.

معرفی Compendium جدید برای مسابقات سال 2014 – گسترده تر از گذشته

دیروز جزییات این کتاب اسرارآمیز برای مسابقات سال 2014 اعلام شد و این آیتم برای فروش روی سایت دوتا 2 قرار گرفت. اما این بار بسیار گسترده تر و با ایده‌های جدیدتر. این بار هم جوایز مسابقات از یک میلیون و ششصد هزار دلار آغاز می شود، اما Valve آخرین هدف خود را شش میلیون دلار برای جوایز مسابقات قرار داده است. فروشی که با توجه به تعداد بازیکنان حاضر دوتا 2 اگرچه رویایی است اما دور از دسترس نیست. و اما چه چیزهایی اضافه شده است؟

comp-2

1- سیستم امتیازدهی جدید

مهمترین تغییر این است که کتاب شما حالا سطح (Level) دارد و با گرفتن امتیاز می توانید کتاب خود را Level Up کنید. با این کار می توانید صاحب گنجینه‌های جاودانه (Immortal)، افکت‌های جدید، صفحه لودینگ جدید و Battle Pointe Booster جدید شوید. با داشتن سطح بالاتر افکتهای جدیدی نیز در خود بازی برای شما اضافه خواهد شد که البته فقط تا پایان مسابقات باقی خواهد ماند. با رسیدن به سطح 50 یک نسخه ویژه از Mini-Pudge Courier دریافت خواهید کرد. البته به شرط این که فروش کلی Compendium به هدف نهم رسیده باشد.

 

 

comp-32- قاصد جدید The International

با رسیدن به سطح 4 صاحب این Courier زیبا خواهید شد که مخصوص مسابقات طراحی شده است. در سطح‌های 24 و 41 استایلهای جدیدی نیز برای همین قاصد دریافت خواهید کرد.

 

 

comp-4

 

3- Evolving Battle Point Booster

یک نوع خاص از BPS است که درصد آن رشد می‌کند! هرچه سطح کتاب شما بیشتر باشد درصد این Booster هم بیشتر میشود. این Booster بدون محدودیت تا پایان مسابقات فعال خواهد بود. اگر می خواهید به سرعت اکانت دوتا 2 خود را Level Up کنید، این یک فرصت استثنایی است.

 

 

comp-54- گنجینه‌های جاودانه (Immortal)

آیتم‌های جاودانه گرانترین و باارزشترین آیتم‌های دوتا 2 هستند. این آیتم‌ها فقط تحت مناسبتهای خاص عرضه می‌شوند و چه مناسبتی خاص تر از این مسابقات. وقتی سطح فروش به هدف هفتم برسد، به ازای هر 10 سطح کتاب شما، یک گنجینه Immortal به شما تعلق می‌گیرد. با هر بار باز کردن این گنجینه‌ها صاحب یک آیتم جدید بشوید، با شانس بردن یک جایزه بسیار نادر! جزییات بیشتر راجع به این گنجینه ها و محتویات آنها را متعاقبا و به محض قطعی شدن آن اعلام خواهیم کرد.

5- ماموریتهای جدید

ماموریتهای جدیدی که در کتاب امسال وجود دارد را انجام دهید و امتیاز بگیرید. چالش 10 قهرمان یک ماموریت است که باید با هر یک 10 هیرویی که به شما داده می شود یک بازی را ببرید. می توانید آیتمهایی را که نمی‌خواهید در Offering قرار دهید تا به جای آنها امتیاز برای کتاب خود و آیتم های جدید بگیرید. این اتفاق هفته ای یک بار می افتد و فرصتی است برای خانه تکانی Inventoryها! همچنین می توانید در لیگ فانتزی دوتا 2 شرکت کنید که از 29 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. جزییات بیشتر به زودی...

از طرق زیر می توانید امتیاز کسب کنید و کتاب خود را Level up کنید.

انتخاب تیم مورد علاقه – انتخاب بازیکن مورد علاقه – استفاده از Offering – حدس مسابقات انتخابی – درست حدس زدن مسابقات انتخابی – حدس شش تیم اول مسابقات – درست حدس زدن شش تیم اول (بدون ترتیب) – درست حدس زدن ترتیب شش تیم اول -  شرکت در لیگ فانتزی – رای دادن برای مسابقه ستارگان دوتا – تماشای 10 مسابقه انتخابی – جمع کردن 5 کارت بازیکن – انجام چالش 10 قهرمان – جمع کردن کارت تمام بازیکنان یک تیم – جمع کردن کارت تمام بازیکنان

و همچنین می توانید امتیاز را تحت عنوان سه بسته‌ی زیر خریداری کنید:

 

500 Compendium Points

(کمیاب) Uncommon

1100 Compendium Points

(نادر) Rare

2400 Compendium Points

(افسانه ای) Legendary
 

 

و البته حتما تا الان متقاعد به خرید خود Compendium شده اید:

 

The International Compendium 2014

(افسانه ای) Legendary

در ضمن فراموش نکنید که می توانید فروش فعلی Compendium را از طریق لینک زیر دنبال کنید:

صفحه Compendium برای مسابقات The International 2014

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۵ سال قبل
ممنون اوکی شد
۵ سال قبل
من پوینت خریدم پوینت فوری ولی هنوز خبری نشده مگه این فور نبود ؟
۵ سال قبل
سلام. من میخوام این book رو بخرم ولی به دلایلی مجبور شدم steam رو پاک و دوباره نصب کنم. حالا تا 7 روز نمیتونم trade کنم.... آیا راه حلی هست که بتونم زودتر book رو داشته باشم...
۵ سال قبل
سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوب شما . می خواستم بدونم انتخاب تیم مورد علاقه – انتخاب بازیکن مورد علاقه چه جوری انجام می شود .