دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معیندوشنبه 1395/05/25

09:38 ب.ظ

مسابقات اینترنشنال 2016 هم با قهرمانی Wings به پایان رسید و تیم های DC و EG هم در مقام های دوم و سوم قرار گرفتند. در روز پایانی مسابقات سعی کردیم ویدیوهای زیادی رو از جو سالن براتون روی اینستاگرام بذاریم تا شما هم در حال و هوای مسابقات قرار بگیرید. لینک ویدیوها روی کانال تلگرام هم ارسال شد. حتما اگه ندیدید، برگردید و ببینید. هم سرگرم کننده است و هم قابل تامل. با تشکر از همه شما که با پوشش خبری این مسابقات با ما همراه بودید. اما هنوز کار ما تموم نشده و در تلاشیم با همه ی تصاویری که در طول مسابقات تهیه کردیم یک ویژه برنامه براتون تهیه کنیم که به زودی منتشر خواهد شد. توی این ویژه برنامه سورپرایزهایی هم براتون داریم مثل مصاحبه با بازیکنای مشهور و ... هدف ما پیشرفت دوتا 2 و ورزش الکترونیک در ایرانه و پوشش این مسابقات یکی از تلاش هاییه که برای جذب بیشتر به دوتا 2 و نشون دادن زیبایی های ورزش الکترونیک به عنوان یه سرگرمی انجام دادیم. این کار با صرف هزینه و وقت زیادی انجام شد و امیدواریم شما با حمایت از ما و اشتراک مطالب ما خستگی رو از تن ما بیرون کنید. منتظر کارهای بعدی ما باشید با تشکر - معین


شنبه 1395/05/23

09:51 ق.ظ

لحظه اعلام هیروی جدید به اسم Monkey King که پاییز امسال به بازی اضافه خواهد شد. برای تماشای ویدیو رو لینک اینستاگرام کلیک کنید: https://www.instagram.com/p/BJCWvb4DtH1


06:09 ق.ظ

تیم DC موفق شد با شکست Fnatic به فینال براکت بازنده ها برسه و جزو سه تیم برتر قرار بگیره. DC و EG در فینال براکت بازنده ها برای رسیدن به فینال بزرگ خواهند جنگید، جایی که Wings منتظرشون خواهدبود.


03:12 ق.ظ

تیم امریکایی EG مدافع عنوان قهرمانی مغلوب تیم چینی Wings شد و از رسیدن به فینال بزرگ بازماند. Wings در فینال بزرگ منتظر رقیب خود خواهدبود و EG شانس خود را دوباره در براکت بازنده ها امتحان خواهد کرد.


02:10 ق.ظ

تیم Wings موفق شد EG رو در بازی اول شکست بده و یک قدم به فینالیست شدن نزدیک تر بشه.


01:26 ق.ظ

فینال برکت برنده ها بین EG و Wings شروع شده. بازنده مقام سوم رو کسب خواهد کرد و برنده راهی فینال بزرگ خواهد شد. جایزه تیم سوم حدود 2.1 میلیون دلار و جایزه تیم دوم حدود 3.4 میلیون دلاره که ارزش این بازی رو بیشتر از 1 میلیون دلار میکنه!


جمعه 1395/05/22

04:43 ب.ظ

دومین ویدیوی ما که اولین گزارشمون از مسابقات اینترنشناله روی سایت قرار گرفت. حتما تماشا کنید!


03:59 ب.ظ

معرفی هیروی Underlord یا همون Pitlord سابق قبل از بازی آل استارز. این هیرو حدود 10 روز دیگه به بازی اضافه میشه.


01:46 ق.ظ

تیم DC با پیروزی در برابر TnC به جمع شش تیم برتر مسابقات پیوست که تا همین جا بسیار بهتر از حد انتظارات واقع شده. این پیروزی جایزه حداقل 900 هزاردلاری رو برای DC تضمین میکنه!


12:17 ق.ظ

مسابقات روز چهارم شروع شده. تصاویر ما از روز سوم رو میتونید روی صفحه اینستاگراممون ببینید. برنامه مسابقات و نتایج و جدول هم طبق معمول روی سایت آپدیت میشه.


چهارشنبه 1395/05/20

11:45 ب.ظ

مسابقات روز سوم شروع شده. امروز هم در محل مسابقات حضور خواهیم داشت. برای دیدن تصاویر داغ اینستاگرام ایران دوتا 2 رو دنبال کنید. instagr.am/iran.dota2


06:44 ق.ظ

تیم فیلیپینی TnC با خلق شگفتی تونست با خلق یک شگفتی بزرگ یکی از امیدهای اول قهرمانی یعنی OG رو از گردونه رقابت ها حذف کنه. یک پیروزی بزرگ برای دوتا 2 ی فیلیپین که تا مدتی پیش خیلی دست کم گرفته می شد. به امید روزی که چنین اتفاقات شیرینی برای دوتا 2 ی ایران هم بیفته.


04:02 ق.ظ

تیم EG موفق شد NewBee رو به براکت بازنده ها بفرسته و حریف EHOME در یک چهارم نهایی بشه. میتونید بازی EG - EHOME رو روی سایت پیش بینی کنید. بازی OG در برابر TnC شروع شده.


01:14 ق.ظ

EHOME با اقتدار Alliance رو به براکت بازنده ها فرستاد. بازی بعدی بین NewBee و EG خواهد بود.


سه شنبه 1395/05/19

10:33 ب.ظ

درست بعد از ورود به کی آرنا این مجسمه کوچک میرانا در کنار دیوار قرار گرفته.


10:29 ب.ظ

بازی های روز دوم آغاز شده. بازی اول Alliance در برابر EHome. برای دیدن تصاویر انحصاری ما از محل مسابقات ما رو در اینستاگرام دنبال کنید. instagr.am/iran.dota2


11:33 ق.ظ

اشانتیون های امروز. این ها رو به عنوان هدیه به تماشاچی ها میدادن


11:32 ق.ظ

فراموش نکنید که همیشه میتونید نتایج مسابقات رو لحظه به لحظه روی سایت دنبال کنید. نتایج مسابقات امروز هم روی سایت هست. بازی های جدیدی که با نتایج امروز مشخص شده آماده برای پیش بینی شماست. پس قبل از این که دیر بشه پیش بینی هاتون رو ارسال کنید.


11:29 ق.ظ

روز اول به پایان رسید. ما در یک روز پرماجرا تونستیم براتون تصاویر بسیار زیبا و گزارشی خوب از جو مسابقات تهیه کنیم. بخشی از تصاویر رو سریعا و در طول روز روی اینستاگراممون قرار می دیم و یه بخش دیگه ش رو بعدا در گزارش تصویری روی سایت می ذاریم. گزارش ویدویی هم بعدا روی سایت قرار خواهد گرفت.


دوشنبه 1395/05/18

11:45 ب.ظ

یکی از تصاویر گزارشمون. N0tail مثل همیشه خندان و دوست‌داشتنی بود. برای دیدن بقیه تصاویر به سایتمون سر بزنید. www.irandota2.com


11:33 ب.ظ

گزارش تصویری ما از روز نشست خبری مسابقات در سیاتل روی سایت قرار گرفته. تصاویر اختصاصی ما رو در این گزارش روی سایت ببینید.


11:30 ب.ظ

در حال رفتن به سمت سالن‌ برگزاری‌ مسابقات هستیم. اولین مسابقه شروع شده و ما هم به زودی میرسیم. واسه دیدن تصاویر داغ حتما ما رو تو اینستاگرام فالو کنید. Instagr.am/iran.dota2


08:14 ق.ظ

رای گیری نهایی آرکانا تموم شده و نتیجه نهایی قراره در طول مسابقات اعلام شه


يكشنبه 1395/05/17

04:25 ق.ظ

بعد از یه روز سخت در نشست خبری والو موفق شدیم مصاحبه های فوق العاده ای تهیه کنیم که بعدا از طریق سایتمون منتشر خواهد شد. همه چیز عالی بود. ما رو دنبال کنید و منتظر سورپرایزهامون باشید...


شنبه 1395/05/16

09:40 ب.ظ

مسابقات دور اول مرحله حذفی برای پیش بینی روی سایت باز شده. هر دور امتیاز مسابقات بیشتر میشه. موفق باشید!


07:55 ب.ظ

شنبه بعد از مسابقات مرحله گروهی. تیم ها در هتل محل اقامت کنفرانس مطبوعاتی خواهند داشت. ما تا ساعاتی دیگر اونجا حضور پیدا خواهیم کرد تا از نزدیک باهاشون ملاقات کنیم. منتظر گزارش ما باشید...


05:52 ق.ظ

ادامه درخشش DC و EHOME. ناکامی بیشتر برای Team Secret...


03:07 ق.ظ

با پایان بازی های گروه A، تیم های OG و EG و Alliance و Wings در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند و در براکت برنده ها قرار خواهند گرفت. تیم های TnC و NaVi و LGD و Escape در رده های پنجم تا هشتم قرار گرفتند و در براکت بازنده ها قرار خواهند گرفت.


02:54 ق.ظ

یک اتفاق جالب در انتهای بازی Alliance - EG: در حالی که EG در حال اتمام بازی بود و همه منتظر پایان بازی به سود EG بودند، بازیکنان Alliance با چنگ و دندان از بیس خود دفاع کردند و در حالی که بیسشان خیلی به سقوط نزدیک بود، موفق شدند کل تیم EG را پاکسازی کنند و بازی را به نفع خود برگردانند. با این برد Alliance موفق به شکست EG با نتیجه دو بر صفر شد.


02:15 ق.ظ

خبر مهم: یک روز خوب برای دوتا 2 ی ایران! اولین گزارش تصویری ایران دوتا 2 از سیاتل روی سایت ایران دوتا 2 قرار گرفت. برای دیدن ویدیو به سایت ما به آدرس irandota2.com برید تا بتونید ویدیو رو ببینید یا دانلود کنید. این اولین ویدیوی ما از سیاتل است که با همکاری وبسایت زومجی به آدرس zoomg.ir تهیه شده. در طول مسابقات گزارش های بیشتری تهیه خواهد شد که روی هر دو سایت در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.


جمعه 1395/05/15

09:15 ب.ظ

جدول مسابقات در انتهای روز دوم مرحله گروهی. تا اینجا شاهد تورنمنت زیبا و پر از اتفاقات غیرقابل پیش بینی بودیم.


11:41 ق.ظ

بازی های روز دوم هم به پایان رسید و دو تیم EHOME و DC در عین ناباوری در صدر گروه B قرار گرفتند.


07:54 ق.ظ

نتایج غیرمنتظره در گروه B: پیروزی Fnatic در برابر Team Secret، پیروزی VG.R در برابر Team Liquid و از همه عجیبتر شکست NewBee در برابر DC در حالی یکی از دو بازی کمتر از 17 دقیقه طول کشید!!


04:10 ق.ظ

بازی های گروه B در روز دوم آغاز شده. رقابت نزدیک برای رسیدن به براکت برنده ها...


04:08 ق.ظ

پایان بازی های روز دوم برای گروه A. روزی کابوس وار برای LGD با دو شکست. نمایش عالی EG در خور مدافع عنوان قهرمانی. EG در صدر گروه A و OG و Wings در رده های دوم و سوم.


پنجشنبه 1395/05/14

09:22 ب.ظ

بازی های روز دوم آغاز شده و در مهمترین بازی Wings به مصاف OG رفته. هم چنین بازی NaVi در برابر Alliance هم که به ال کلاسیکوی دوتا 2 مشهور شده، میتونه جذابیت خاص خودشو داشته باشه. فراموش نکنید که همیشه روی سایت ما میتونید بازی های زنده، برنامه ی بازی ها و آخرین نتایج رو ببینید، چون ما تنها سایت ایرانی هستیم که مسابقات رو به صورت اتوماتیک آپدیت میکنه. شرکت در مسابقه پیش بینی ما هم یادتون نره!


01:24 ب.ظ

مسابقات روز اول مرحله گروهی به پایان رسید و تیم های OG و EG و LGD در صدر گروه A قرار گرفتند. تمامی نتایج و جدول مسابقات روی قسمت نتایج در صفحه ویژه تورنمنت TI6 در سایت ما قرار دارد. هم چنین برنامه و نتایج روزانه به صورت خودکار روی کانال تلگرام ما قرار می گیرد.


چهارشنبه 1395/05/13

09:11 ب.ظ

اولین دور بازی های مرحله گروهی دقایقی پیش آغاز شد.


05:49 ق.ظ

با برنده شدن دو تیم EHome و Escape در مسابقات وایلدکارد، 16 تیم نهایی مشخص شدند که از فردا مرحله گروهی را آغاز خواهند کرد.


سه شنبه 1395/05/12

09:31 ب.ظ

مسابقات وایلدکارد آغاز شده است. در یک چهارجانبه‌ی دوحذفی، دو تیم به جمع 16 تیم خواهند پیوست و دو تیم با تورنمت خداحافظی خواهند کرد.


12:51 ب.ظ

مسابقات مرحله گروهی برای پیش بینی باز شدند! فراموش نکنید که هرچه شرکت‌کننده‌ها بیشتر باشند جایزه هم بیشتر می‌شود. پس از دوستان خود برای شرکت در مسابقه پیش‌بینی ما دعوت کنید. برای شرکت در مسابقه کافی است وارد سایت بشوید.


01:32 ق.ظ

پیش بینی آزمایشی مسابقات وایلدکارد روی سایت ما باز شده. دقت کنید که امتیاز این مسابقات صفره اما به شما این امکان رو میده که تست کنید و ببینید که سیستم پیش بینی چطور کار می کنه


دوشنبه 1395/05/11

10:25 ب.ظ

جدول مسابقات وایلدکارد. دو تیم از چهار تیم به جمع 16 تیم نهایی خواهند پیوست.


10:24 ب.ظ

گروه بندی مسابقات در مرحله‌ی گروهی مشخص شد.


09:22 ب.ظ

همه تیم ها در سیاتل مستقر شده اند. کمتر از 48 ساعت تا شروع مسابقات وایلدکارد...


04:47 ق.ظيكشنبه 1395/05/10

12:36 ق.ظ

در حال آماده سازی اولین گزارش تصویری از محل برگزاری مسابقات


شنبه 1395/05/09

12:35 ق.ظ

بلیط ورودی به مسابقات


جمعه 1395/05/08

12:46 ق.ظ

یک اتفاق بسیار جالب! iceiceice در حال خرید... خیلی برخورد خوبی داشت و این هم سلفی ما


پنجشنبه 1395/05/07

08:09 ب.ظ

درخواست ایران دوتا 2 برای دریافت مجوز پوشش خبری مسابقات اینترنشنال مورد موافقت والو قرار گرفت. بدین ترتیب تیم ایران دوتا 2 قادر خواهد بود به عنوان اولین و تنها رسانه ی فارسی زبان این مسابقات را تحت پوشش خبری قرار دهد.