دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

پایان مسابقات اینترنشنال 2016 و آغازی برای ایران دوتا 2

جمعه 1395/05/29


پایان مسابقات اینترنشنال 2016 و آغازی برای ایران دوتا 2

مسابقات اینترنشنال 2016 یا همان TI6 با قهرمانی تیم چینی Wings به پایان رسید. تیم های آمریکایی DC و EG نیز در مقام های دوم و سوم قرار گرفتند. تیم اول برنده ی جایزه ی بی سابقه ی 9 میلیون دلاری شد و تیم های دوم و سوم به ترتیب حدود 3.4 و 2.1 میلیون دلار برنده شدند.

این مسابقات که با جوایزی بیش از 20 میلیون دلار رکورد بیشترین جایزه تاریخ مسابقات ورزش الکترونیک و به طور کلی ورزشی را از آن خود کرد، در شهر سیاتل امریکا محل تولد بازی دوتا 2 برگزار شد. این مسابقات را میتوان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد، اما بدون شک مهمترین بعد آن نمایش پیشرفت شگفت انگیز و سریع ورزش الکترونیک در جهان است. همان طور که می دانید، ایران دوتا 2 برای اولین بار به عنوان یک رسانه ی فارسی زبان در محل مسابقات حضور داشت و گزارش ها و تصاویری را نیز از این مسابقات برای شما مخاطبان عزیز ارسال کرد.

در تمام طول مسابقات، برنامه ها و نتایج و جدول مسابقات به صورت لحظه به لحظه روی سایت ایران دوتا 2 قابل مشاهده بودند، و همچنین در صفحه پوشش ویژه خبری نیز اخبار کوتاه و تصاویری از صفحه اینستاگرام ما منتشر می شد. مطالب این صفحه نیز مستقیما به کانال تلگرام ما ارسال می شد تا همه دوستداران دوتا 2 به بهترین نحو در جریان مسابقات قرار بگیرند. تصاویر انحصاری زیادی از اتفاقات مسابقات و حواشی آن ها روی صفحه اینستاگرام ما قرار گرفت که با استقبال زیادی از سوی مخاطبان عزیز قرار گرفت.

یکی از اتفاقات مهم دیگر حضور ایران دوتا 2 در روز نشست خبری بود که حاصل آن تهیه گزارش با چند چهره مشهور دوتا 2 در جهان بود. تمامی این محتوا در قالب یک سری ویژه برنامه از ایران دوتا 2 منتشر خواهد شد.

مسابقات پیش بینی ما هم طبق معمول با شرکت علاقه مندان انجام شد و برندگان آن اعلام شدند. تعداد شرکت کنندگان نسبت به تورنمت قبلی (The Manila Major) تقریبا دو برابر شده بود و قصد داریم این مسابقات را برای تورنمنت های بیشتری در آینده ترتیب دهیم.

تمامی این فعالیت ها حاصل زحمات شبانه روزی بود که با عشق و علاقه و هزینه شخصی انجام شد. امیدواریم این فعالیت ها آغازی باشد برای فصل جدیدی از دوتا 2 و ورزش الکترونیک در ایران، و شروعی برای گسترده تر شدن فعالیت های ایران دوتا 2 در این زمینه. فراموش نکنید که حمایت شما نیروی محرکه ی اصلی تمام این فعالیت هاست، پس ما را در همه شبکه های اجتماعی دنبال کنید و در فعالیت های ما سهیم باشید و نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۵ سال قبل
من دنبال تیم میگردم ای دی استیم:359642486 تو همه نقش ها بازی کردم و البته خوبم هستم ولی یخورده تو Hard Carry مشکل دارم. توی Off Lane معمولا بهتر بازی میکنم
۵ سال قبل
با تشکر از پیگیری شما. متاسفانه حجم کار خیلی زیاده و منابع ما محدوده ولی حتما به زودی آماده ش می کنیم
۵ سال قبل
Dametun Garm Parcahmetun balast. Vizhe barname Haro ro key montasher mikonid ?!
۶ سال قبل
من هر روز سایتو چک میکنم به امید گزارش ویژتون ولی هر روز میبینم خبری نیست .... لطفا سعی کنید هرچی زودتر آمادش کنید منتطریم ممنون