دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

آغاز فصل پاییز دوتا 2 - بتل پس جدید و مسابقات میجر بوستون

پنجشنبه 1395/07/15


آغاز فصل پاییز دوتا 2 - بتل پس جدید و مسابقات میجر بوستون

پس از حدود دو ماه از پایان مسابقات اینترنشنال 2016 و پشت سر گذاشتن فصل تعطیلات، فصل جدید دوتا 2 هم با آغاز پاییز شروع شد. شاید شروع سال تحصیلی قسمت مورد علاقه خیلی ها از پاییز نباشد، اما شروع سال جدید مسابقاتی دوتا قطعا برای خیلی ها جذاب است. سیستم فصلی در دوتا 2 از سال گذشته آغاز شده است. هر یک از چهار فصل سال به عنوان یک فصل مسابقاتی در نظر گرفته می شود و هر فصل با برگزاری یک مسابقات بزرگ رسمی با حمایت والو برگزار می شود. این مسابقات برای فصل تابستان به عنوان مسابقات قهرمانی جهان معروف به اینترنشنال (The International) ادر شهر سیاتل در امریکا، و برای فصول دیگر با عنوان مسابقات میجر (Major) در یکی از مناطق جغرافیایی اصلی دوتا 2 برگزار می شود. سال گذشته شهرهای فرانکفورت، شانگهای و مانیلا میزبان این مسابقات بودند.

 

مسابقات میجر بوستون

در سال (منظور سال مسابقاتی است) جدید اولین مسابقات میجر که در انتهای فصل پاییز خواهد بود، در شهر بوستون در شرق امریکا برگزار خواهد شد. زمان برگزاری روزهای 17 تا 20 آذر خواهد بود و جایزه مسابقات نیز 3 میلیون دلار است. مسابقات میجر بعد از مسابقات اینرنشنال بزرگترین جوایز سال را ارائه می دهند که از این حیث از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردارند.

 

بتل پس پاییزی

بتل پس پاییزی از امروز با قیمت 8 دلار در فروشگاه دوتا 2 قابل خریداری است. از نظر امکانات ارائه شده و فعالیتهای جانبی، شباهت جدیدی به بتل پس تابستانی دارد که احتمالا با آن آشنا هستید. (توضیحات بتل پس تابستان 2016)

در این بتل پس هم می توانید با تکمیل ماموریت ها و انجام فعالیت های جانبی امتیاز جمع کنید و از آن ها برای جمع آوری گنجینه ها و آیتم های جدید استفاده کنید. هم چنین بتل کاپ ها نیز در فصل جدید برگزار خواهند شد و دوباره می توانید با تشکیل تیم و تهیه بلیت در بتل کاپ ها شرکت کنید.

یک اتفاق جدید در این فصل دعوت از کسانی است که موفق شدند در سطح 8 بتل کاپ ها قهرمان شوند تا با تشکیل تیم در مسابقات انتخابی میجر فصل بهار در ناحیه ی خود شرکت کنند. به نظر می رسد والو در نظر دارد دریچه ای هر چند بسیار کوچک را برای دوتابازان معمولی باز کند تا شانسی برای حضور در مسابقات در سطح حرفه ای داشته باشند.

 

ما هم با شروع فصل جدید، فعالیت خود را برای پوشش اتفاقات این فصل افزایش خواهیم داد. همان طور که می دانید، قسمتی از محتوای تصویری که در طول مسابقات اینترنشنال برای شما تهیه کردیم هنوز منتشر نشده است. ضمن عذرخواهی از شما عزیزان، امیدواریم بتوانیم به زودی انتشار این محتوا را که شامل گزارش ها و مصاحبه های بسیار ویژه است آغاز کنیم.

 

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۵ سال قبل
سلام امکان تهیه اکانت سایت https://www.game-leap.com/ وجود داره ؟