دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

نصب دوتا 2 بدون دانلود و با کپی کردن فایل های بازی

يكشنبه 1398/10/08


نصب دوتا 2 بدون دانلود و با کپی کردن فایل های بازی

خب بالاخره تصمیم گرفته اید که دوتا 2 را نصب کنید و این بازی پرطرفدار که همه دوستانتان از آن تعریف می کنند را امتحان کنید. پیش از هر چیز بهتر است یک هشدار دوستانه به شما بدهیم که دوتا 2 میتواند قسمت بزرگی از وقت و زندگی شما را تسخیر کند و بسیاری از طرفداران این بازی با مشکل مدیریت زمان مواجه هستند، پس اگر احساس می کنید ممکن است این برای شما مشکل زا باشد توصیه می کنیم امتحان کردن دوتا 2 را به تعویق بیاندازید. با این که ما طرفدار پروپاقرص این بازی هستیم توصیه می کنیم همیشه سلامت خود را در اولویت اول قرار دهید تا از همه جوانب زندگی بیشترین لذت را ببرید. حالا اگر مطمئنید که الان وقت لذت بردن از دوتا 2 است، ادامه دهید.

حجم بازی دوتا 2 بسیار سنگین است و دانلود مستقیم آن از استیم مدت زمان طولانی و حجم زیادی از اینترنت را مصرف می کند. اگر یکی از دوستان شما در حال حاضر بازی دوتا 2 را نصب کرده است، با صرف زمان کمتری میتوایند با کپی کردن فایل ها در فولدر مربوطه بازی دوتا 2 را روی سیستم خود نصب کنید.

 

مراحل نصب دوتا 2 از طریق کپی کردن فایل ها

1- فایل های بازی را از فولدری که بازی در آن نصب شده است کپی کنید (روی هارد قابل انتقال یا هر چیزی که وسیله انتقال فایل شماست). بیشتر وقتها مسیر نصب این است:

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\dota 2 beta

ولی در صورت عدم اطمینان می توانید  برای پیدا کردن فولدر نصب بازی می توانید استیم را باز کنید و در Library روی بازی دوتا 2 راست کلیک کنید و سپس Properties و سپس Local Files و سپس Browse Local Files... را کلیک کنید تا فولدر مربوطه باز شود. 

2- برای بازی دوتا 2 باید اپلیکیشن استیم را داشته باشید. روی سیستم مقصد اپلیکیشن استیم را از وبسایت رسمی استیم نصب کنید. (دکمه سبز با عنوان Install Steam در بالای سایت) نگران نباشید! حجم استیم کم است و سریع نصب می شود.

3- بعد از نصب، استیم را باز کنید و به حساب کاربری خود وارد شوید. اگر حساب کاربری ندارید، میتوانید همانجا حساب جدید بسازید.

4- درون استیم در قسمت Store نام Dota 2 را سرچ کنید و سپس گزینه نصب دوتا 2 (Play Game)  را بزنید. اما وقتی دانلود بازی شروع شد با کلیک روی Cancel آن را متوقف کنید. این کار یک فولدر برای بازی دوتا 2 روی سیستم شما میسازد.

5- حالا فایلهای بازی را (که در قدم شماره یک کپی کرده بودید) به فولدر بازی که روی سیستم مقصد ساخته شده انتقال دهید. اگر مطمئن نیستید که فولدر کجاست میتوانید از همان طریقی که در قدم شماره یک ذکر شد آن را پیدا کنید.

6- بعد از اتمام کپی شدن فایل ها، بهتر است استیم را کامل ببندید. دقت کنید که بستن پنجره استیم کافی نیست و باید پایین سمت راست نوارشروع ویندوز (نزدیک به ساعت و تاریخ ویندوز) روی آیکون کوچک استیم راست کلیک کنید و Exit را بزنید.

8- حالا دوباره استیم را باز کنید و به Library بروید و با کلیک روی نصب دوتا 2 را با زدن Resume ادامه دهید. اگر کمی صبر کنید استیم متوجه فایل های جدید می شود و آن ها را دانلود نمی کند و فقط چند دقیقه کوتاه طول می کشد تا آن ها را تایید کند. در برخی از موارد ممکن است آپدیت های کمی لازم باشد و آن ها را دانلود کند.

9- همین! بازی باید آماده شروع باشد!

 

رفع مشکلات احتمالی

- همیشه مطمئن شوید که سیستم مبدا همه آپدیت های دوتا 2 را نصب کرده است وگرنه آن آپدیتها باید روی سیستم شما دانلود شود.

- اگر به هر دلیلی دیدید که در مرحله 8 استیم هنوز مشغول دانلود همه فایلهاست و نشان میدهد که چندین گیگابایت از دانلود باقیمانده است، ممکن است به هر دلیلی متوجه فایهای جدید نشده باشد. در این حالت استیم را کاملا ببندید (مثل مرحله 6). سپس به فولدر نصب بازی بروید و نام آن را عوض کنید (مثلا به dota2_changed) این کار باعث میشود استیم فکر کند که شما فولدر بازی را حذف کرده اید. سپس استیم را باز کنید و دوتا 2 را Uninstall کنید. حالا نام فولدر نصب را به نام اصلی خود باز گردانید (که dota 2 یا dota 2 beta است) و دوباره سعی کنید دوتا 2 را نصب کنید. این کار ممکن است باعث شود استیم دوباره از نو فایلهای کپی شده را تشخیص دهد.

 

لطفا در صورت برخورد به مشکلات غیرمنتظره یا پیدا کردن راه حلشان با کامنت گذاشتن زیر این مطلب از دیگران کمک بخواهید و یا تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۳ سال قبل
سلام و عرض خسته نباشید من بازی رو از استیم دان کردم حدود11گیگ ولی اجرا نشد و ارور داد : " an error occurred while Updating dota2 (disk read error" بعدش راهنمای توی استیم رو خوندم و هر کاری گفته بود انجام دادم اما درست نشد . در نهایت توی steamcommunity یه جایی نوشته بود ریپایر فولدر لایبرری کنید من هم انجام دادم اما کل یازده گیگ دانلود حذف شد و پرید ؟؟؟!!!!!!! خواهش میکنم کمک کنید خیلی دوست دارم دوتا2 بازی کنم از فنهای قبلی دوتا تو گارانا بودم با تشکر