دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

قهرمانی EG در مسابقات TI5

دوشنبه 1394/05/19


قهرمانی EG در مسابقات TI5

پایانی زیبا برای رویدادی دیدنی. قهرمانی تیم محبوب آمریکایی EG با شکست تیم نوظهور چینی CDEC.

 

بازی اول به طرز عجیبی  به سود طرف چینی آغاز شد و Suma1l ستاره جوان EG سه بار در همان چند دقیقه اول کشته شد. اما او بار دیگر نشان داد که قادر به انجام غیرممکن هاست و در حیرت همگان به بازی بازگشت و حتی توانست رکوردی در زود خریدن آیتم Orchid ثبت کند! در حالی که CDEC تلاش زیادی برای ضعیف نگه داشتن Suma1l کرده بود، فضا برای ساپورت ها و حامل (Carry) تیم یعنی Fear آزاد شد تا بتوانند از حریفان خود پیشی بگیرند. در ادامه نیز بازی تهاجمی CDEC راهی به پیش نبرد و بازی خوانی EG در کنار ترکیب برتر، آنها را به برتری رساند.

 

بازی دوم با انتخاب غافلگیرکننده Broodmother در آخرین انتخاب توسط CDEC و چینش عجیب‌تر آنها با فرستادن Broodmother به لاین وسط و QoP به لاین خارج (offlane) بود که EG را شدیدا غافلگیر کرد و تحت فشار گذاشت. اگرچه EG موفق شد در ادامه تا حدی شروع بد خود را جبران کند، اما در نهایت این CDEC بود که موفق شد با بازی مثل همیشه تهاجمی خود، برنده باشد.

 

در بازی سوم نیز CDEC سعی کرد با انتخاب Slark در انتخاب آخر حریف خود را غافلگیر کند و از ترکیب Slark و Dark Seer برای برتری زودهنگام استفاده کند که تا حدی تاثیرگذار بود. با این حال EG موفق شد بازی را بهتر آغاز کند و با تغییر سبک بازی فوق تهاجمی CDEC را تنبیه کند. اگرچه CDEC در طول بازی همیشه کمی عقب تر بود، اما هرگز از بازی تهاجمی دست نکشید و در کل بازی تا نزدیک دقیقه 55 تقریبا مساوی بود. اما در اینجا بود که Suma1l موفق شد با Ember Spirit یک درگیری خوب را برای EG آغاز کند و بازی را به سمت EG بکشاند و در ادامه با یک درگیری خوب دیگر تیر خلاص را به حریف چینی خود وارد کند. دور از واقعیت نیست که بگویی این بازی یکی از زیباترین بازی های تورنمت بود.

 

بازی چهارم با چینش جالبی از EG آغاز شد و ترکیب Naga، Gyro، Earthshaker و AA نوید درگیری‌های زیبا را می‌داد. نقطه اوج بازی زمانی بود که CDEC با فکر این که از EG پیشی گرفته است برای کشتن روشان اقدام کرد، در حالی که در سمت EG فقط Earthshaker و AA برای مقابله در جای مناسبی بودند. همین دو هیرو کافی بودند تا چاله‌ی روشان را به قتلگاه CDEC تبدیل کنند. با اجرای ترکیبی بی نقص از آلتیمیت های این دو هیرو چهار هیروی CDEC در ثانیه بخار شدند! این ES بود که با یک پرش و Echo Slam (آلتیمیت) به موقع آن ها را غافلگیر کرد و به کمک AA آنها را تارومار کرد. آن روشان به EG رسید و در ادامه کل بازی و تبع آن جام قهرمانی! از این سو گزارشگران آن حرکت را 6 Million Dollars Echo Slam نامیدند. آلتیمیتی که 6.6 میلیون دلار را به EG رساند. بزرگترین جایزه‌ی تاریخ مسابقات ورزش الکترونیک.


البته هیچ تیمی از کل جوایز که 18 میلیون دلار بود، بی نصیب نماند:
1st - Evil Geniuses - $6,616,014
2nd - CDEC Gaming - $2,848,562
3rd - LGD Gaming - $2,205,338
4th - Vici Gaming - $1,562,114
5th - Virtus Pro - $1,194,558
6th - EHOME - $1,194,558
7th - Team Secret - $827,002
8th - MVP Phoenix - $827,002
9th - compLexity Gaming - $220,534
10th - Cloud9 - $220,534
11th - Team Empire - $220,534
12th - Invictus Gaming - $220,534
13th - Newbee - $55,133
14th - Fnatic - $55,133
15th - Natus Vincere - $55,133
16th - MVP.HOT6ix - $55,133

 

ممنون از این که در طول مسابقات با ایران دوتا 2 همراه بودید و مسابقات را از طریق ما دنبال کردید و در مسابقات پیش بینی ما هم شرکت کردید. برندگان مسابقات پیش بینی ما هم اعلام شده اند. به امید مسابقات بعدی و پیشرفت دوتا 2 در ایران، با ما همراه باشید.

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۷ سال قبل
سلام اگه امکانش هست تعرفه تبلیغات تو سایتتون رو برام ارسال کنید farbod.daryaie@yahoo.com