نکات امنیتی مربوط به تبادل آیتم در استیم

پنجشنبه 1392/11/03


نکات امنیتی مربوط به تبادل آیتم در استیم

یکی از پدیده هایی که همه کاربران استیم باید در مورد آن آگاهی داشته باشند، پدیده Scamming یا همان کلاهبرداری است. کلاهبرداران (Scammers) از روش های مختلف استفاده می کنند تا شما را فریب داده و آیتم های شما را بدزدند و یا در مبادله ای نابرابر از شما بگیرند. برای جلوگیری از scam و از دست دادن آیتم ها باید دو قانون اصلی را در نظر بگیرید:

- فقط و فقط در استیم مبادله را انجام دهید.

- دقت کنید و با عجله مبادله نکنید.

برای روشن تر شدن موضوع چند نکته اصلی مرتبط با کلاهبرداری در استیم را ذکر میکنیم:

1- به عجله انداختن: یکی از تکنیک های قدیمی کلاهبرداری! با به عجله افتادن تمرکز شما پایین می آید و ممکن است مبادله ای را تایید کنید که واقعا نمی خواهید. همواره در انجام مبادله با آرامش به همه چیز دقت کنید و به اصطلاح "هل" نشوید.

2- ماوس را روی همه آیتم های حرکت دهید تا مطمئن شوید همه چیز مطلوب شماست و همه آیتم های همانی هستند که میخواهید.

3- به trade log دقت کنید. همه تغییرات مانند کم و زیاد شدن آیتم ها در آنجا نوشته می شود.

4- به هیچ وجه خارج از پنجره مبادله استیم، مبادله ای انجام ندهید. اغلب کسانی که به شما پیشنهاد پول می دهند و یا ادعا می کنند چیزی را خارج از استیم و یا بعدا به شما می دهند، کلاهبردار هستند. همیشه اصرار به انجام مبادله درون استیم داشته باشید و فراموش نکنید که پس از تایید مبادله همه چیز تمام می شود و ممکن است شما بازنده باشید.

5- مطمئن شوید که با یک هویت جعلی مبادله نمی کنید. برخی کلاهبرداران ممکن است خودشان را جای دوست شما جا بزنند تا اعتماد شما را جلب کنند. در نهایت توجه کنید که اگر آیتم های شما در اثر کلاهبرداری از دست برود، استیم هیچ کدام را به شما باز نمی گرداند. اگرچه اگر حساب شما کلا سرقت (Hijack) شود و شما آیتمی از دست بدهید می توانید به استیم گزارش دهید و پس از بررسی و تایید این موضوع آیتم های به شما بازخواهد گشت. فراموش نکنید که می توانید متقلبین را گزارش دهید. به پروفایل آن ها در استیم بروید و از گزینه Report استفاده کنید. همچنین می توانید از وبسایت SteamRep برای دیدن پیشینه کاربران استفاده کنید.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۴ سال قبل
http://steamcommunity.com/profiles/76561198161752436/ این یه اسکمره آیتم لجندری منو دزدید
۴ سال قبل
mamnoon
۴ سال قبل
11 روز پیش ست خریدم نرسیده در حالی که خرید های بعدیم رسیده دستم تنظیماتمم درسته بلاک هم نیستم چرا؟ ای میل هم زدم که جوابی نگرفتم
۵ سال قبل
سلام خوب بود ممنون