دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

نکات امنیتی مربوط به تبادل آیتم در استیم

پنجشنبه 1392/11/03


نکات امنیتی مربوط به تبادل آیتم در استیم

یکی از پدیده هایی که همه کاربران استیم باید در مورد آن آگاهی داشته باشند، پدیده Scamming یا همان کلاهبرداری است. کلاهبرداران (Scammers) از روش های مختلف استفاده می کنند تا شما را فریب داده و آیتم های شما را بدزدند و یا در مبادله ای نابرابر از شما بگیرند. برای جلوگیری از scam و از دست دادن آیتم ها باید دو قانون اصلی را در نظر بگیرید:

- فقط و فقط در استیم مبادله را انجام دهید.

- دقت کنید و با عجله مبادله نکنید.

برای روشن تر شدن موضوع چند نکته اصلی مرتبط با کلاهبرداری در استیم را ذکر میکنیم:

1- به عجله انداختن: یکی از تکنیک های قدیمی کلاهبرداری! با به عجله افتادن تمرکز شما پایین می آید و ممکن است مبادله ای را تایید کنید که واقعا نمی خواهید. همواره در انجام مبادله با آرامش به همه چیز دقت کنید و به اصطلاح "هل" نشوید.

2- ماوس را روی همه آیتم های حرکت دهید تا مطمئن شوید همه چیز مطلوب شماست و همه آیتم های همانی هستند که میخواهید.

3- به trade log دقت کنید. همه تغییرات مانند کم و زیاد شدن آیتم ها در آنجا نوشته می شود.

4- به هیچ وجه خارج از پنجره مبادله استیم، مبادله ای انجام ندهید. اغلب کسانی که به شما پیشنهاد پول می دهند و یا ادعا می کنند چیزی را خارج از استیم و یا بعدا به شما می دهند، کلاهبردار هستند. همیشه اصرار به انجام مبادله درون استیم داشته باشید و فراموش نکنید که پس از تایید مبادله همه چیز تمام می شود و ممکن است شما بازنده باشید.

5- مطمئن شوید که با یک هویت جعلی مبادله نمی کنید. برخی کلاهبرداران ممکن است خودشان را جای دوست شما جا بزنند تا اعتماد شما را جلب کنند. در نهایت توجه کنید که اگر آیتم های شما در اثر کلاهبرداری از دست برود، استیم هیچ کدام را به شما باز نمی گرداند. اگرچه اگر حساب شما کلا سرقت (Hijack) شود و شما آیتمی از دست بدهید می توانید به استیم گزارش دهید و پس از بررسی و تایید این موضوع آیتم های به شما بازخواهد گشت. فراموش نکنید که می توانید متقلبین را گزارش دهید. به پروفایل آن ها در استیم بروید و از گزینه Report استفاده کنید. همچنین می توانید از وبسایت SteamRep برای دیدن پیشینه کاربران استفاده کنید.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۶ سال قبل
http://steamcommunity.com/profiles/76561198161752436/ این یه اسکمره آیتم لجندری منو دزدید
۶ سال قبل
mamnoon
۶ سال قبل
11 روز پیش ست خریدم نرسیده در حالی که خرید های بعدیم رسیده دستم تنظیماتمم درسته بلاک هم نیستم چرا؟ ای میل هم زدم که جوابی نگرفتم
۷ سال قبل
سلام خوب بود ممنون