دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

خلاصه روز اول مسابقات میجر مانیلا

چهارشنبه 1395/03/19


خلاصه روز اول مسابقات میجر مانیلا

*تمامی ساعت ها به وقت شهر مانیلا می باشد.

 

10:00 – مراسم شروع Playoffs

این مسابقات در حالی در جریان است که اینگونه سطح تشویق تماشاگران را فقط در TIها می دیدیم! به راستی جمعیت دیوانه وار با ورود هرتیم آن ها را تشویق می کنند – و تازه این روز اول است! –

مثل اینکه ناهماهنگی ها و نارسایی های رقابت های شانگهای برای وَلو درس عبرتی بوده چونکه مرحله تولید و تدوین این مسابقات به مراتب بهتر از مسابقات شانگهای در حال برگزاری است.

 

11:00 MVP.PHX vs Team Liquid –

اولین رویارویی روز اول با شور و هیجان بسیار زیاد از سوی تماشاگران آغاز شد؛ بطوری که با هر کیل و فایت جمعیت به شکلی وجد می آمدند که تیم تولید ناچار به زیاد کردن صدای گزارشگر می شد!

 

13:30 – MVP، TLiquid را به براکت بازنده ها فرستاد.

MVP با تکمیل شگفتی و بازی خوب خود در این رقابت ها یکی از مدعیان اصلی قهرمانی – تیم اول رنکینگ یعنی Liquid – را با دو برد پیاپی شکست داد.

بازی دوم بسیار تماشایی بود درجایی که Ancient هردو تیم در مرز فروپاشی بود و این MVP بود که با چند فایت عالی این بازی را از آن خود کرد.

 

13:55 – Na’Vi vs OG آغاز شد.

 

16:30 – OG با دو برد پی در پی به مرجله بعد رفت.

در بازی اول این رویارویی، OG با یک برد آسان به استقبال بازی بعدی رفت؛ بطوری که نه Tinker (با کنترل Dendi) هیچ مجالی برای ضربه زدن به تیم حریف یافت و نه OG هیچ فرصتی به Na’Vi برای عرض اندام داد.

در بازی دوم نیز OG با یک بازی منطقی و یادآور بازی های خوب این تیم در اواخر سال گذشته، Na’Vi را تسلیم کرد.

 

18:00 – برد CompLexity برابر Wings

Complexity برخلاف اینکه با انتخاب Tiny توسط Wings کار برایشان دشوار شده بود، تک بازی خود در این مرحله را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا در بازی بعد به مصاف تیم قدرتمند Liquid بروند.

درابتدای این بازی به لطف Black Hole اشتباه Enigma (هیروی تیم Comp) و بازی خوب هیرو های Wings، کار Comp سخت شد اما با بازی خوب تیمی به بازی بازگشته و Wings را شکست دادند.

 

18:20 – Alliance vs Mineski

اگر در محل مسابقات بودید، حتما این رویارویی را به علت شور زیاد تماشاگران با فینال بزرگ اشتباه می گرفتید!

جایی که Mineski باید با قهرمانان TI3 مقابله می کردند.

بدون شک Alliance یکی از محبوب ترین تیم های این دوره رقابت هاست؛ هرچند تیم Mineski هم به غیرقابل پیش بینی بودن شهرت دارند و حضور در براکت بازنده ها هردو تیم را مجبور به استفاده از تمام تمرکزشان برای این تک بازی می کرد.

بازی حساسی که درآن تیم Mineski بهتر شروع کرد اما با چند push ناموفق زمینه را برای حضور Alliance در مرحله بعدی فراهم کرد.

 

22:00 - وداع EG و Secret با مسابقات

تیم های قدرتمند EG و Secret با شکست در برابر به ترتیب Vici Gaming و Empire از دور مسابقات حذف شدند. پایانی سریع برای دو تیم پرافتخار غربی.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.