دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

خلاصه روز دوم مسابقات میجر مانیلا

پنجشنبه 1395/03/20


خلاصه روز دوم مسابقات میجر مانیلا

10:00 – Digital Chaos در برابر NewBee

در رویارویی اول این مسابقات، تیم DC باید به مصاف یکی از قدرتمند ترین تیم ها یعنی NewBee برود.

با وجود اینکه تمامی گزارشگران رای به برد راحت NewBee داده اند اما جمعیت در پیش بینی هایشان شانس برد را 60-40 به سود NewBee  بین دو تیم تقسیم کرده اند.

در بازی نخست، NB به آسانی تیم DC را شکست داد. اما در بازی دوم DC با تغییر استراتژی و انتخاب هیروهایی مانند Lycan و Invoker سعی در یک بازی با push های بیش تر داشت.

هرچند NB یک draft جامع و منطقی برای خنثی کردن استراتژی حریف داشت.

 

11:40

 به نظر می رسد DC می خواهد به هرقیمتی شده به بازی برگردد. تا اینجای بازی، DC در دو نبرد قبلی NB را شکست داده اما هنوز هم NB تیم حرف های زیادی برای گفتن دارد.

 

11:43

“Aegis” نصیب Weaver از تیم NB می شود و پس درگیری در مقابل مخفیگاه روشان، NB موفق به از بین بردن Tower1 تیم DC می شود. اما دو دقیقه بعد تیم NB در رودخانه گیر می افتد و سه تا از هیرویشان کشته می شوند.

 

11:53

DC به بازی قدرتمندش ادامه داده و در فایتی در لاین وسط بیرون قلمرو NB آن ها را شکست داده و Tower3 آن ها را از بین برد.

سپس هیرو های NB در تلاشی ناموفق برای کشتن روشان، توسط DC یکی پس از دیگری کشته شده تا هم Aegis به Lycan و هم بازی به سود DC به پایان برسد تا جمعیت با بازی خوب DC و شکست ناباورانه در بازی دوم NB شوکه شوند.

 

12:25 – بازی سوم NB vs DC

DC با یک درفت بد بازی سوم را آغاز کرد. هیروهایشان مثل بازی قبلی دارای گستردگی لازم نبودند.

 

12:32

در همان ابتدا، بازی یک طرفه به سود NB پیش می رفت و 5 -1 جلو افتادند. با بازی زیبای Phoenix و FacelessVoid از تیم NB ( ult های این دو هیرو درکنار هم یک comboی عالی برای شکست تیم مقابل بود.) DC را سر جایش نشاندند.

 

12:53

با وجود تمام تلاش بازیکنان DC پس از چند فایت 6 – 21 از NB عقب افتادند. BountyHunter از تیم DC نتوانست آنطور که باید گلد جمع کند تا برای تیم مفید باشد؛ NB هم بی پروایانه بازی نمی کند و تا وقتی که تیم مقابل را بطور کامل در یک تیم فایت مقهور نکند، به حنثی کردن push های DC می پردازد. سپس تیم NB برای کشتن روشان راهی می شود و تیم DC هم برای مقابله به مخفیگاه روشان یورش می برد؛ در این حال کمتر کسی از DC می داند که این یک تله است و با یک Chrono از Void درست در جلوی مخفیگاه، NB آن ها را مجبور به گفتن GG کرد.

 

14:30 – تقابل LGD با Fnatic

دربازی نخست، کار برای Fnatic زود به پایان رسید.

BroodMother از تیم Fnatic نتوانست خوب شروع کند و همین باعث شد از حمله های LGD هیرویی جان سالم به در نبرد.

با این حال Fnatic با روحیه پا به میدان بازی دوم گذاشت.

 

15:00

در بازی بعدی، LGD باز هم LifeStealer و BeastMaster را انتخاب کرد. هرچند Fnatic با یک درفت تر و تمیز و انتخاب Medusa و Terrorblade هسته تیم خود را تشکیل داد.

 

15:23

Fnatic بازی را با سلطه خود شروع کرد و در تمام نقشه با اطمینان LGD را کنترل کرد.

با این حال LGD به خودش آمد و با بازی بی نقص مانند بازی های TI5،به بیس Fnatic تا مرز پیروزی و صعود به مرحله بعدی براکت برنده ها پیش رفت.

درست در زمانی که  همه چیز برای Fnatic تمام  شده به نظر می رسید،

با برد در یک تیم فایت فوق العاده (4-0) در لاین پایینی، بازی را پس گرفتند. Fnatic به فشار آوردن روی LGD ادامه داد و لاین پایینی و میانی را از tower خالی کرد.

 

15:30

بازی خوب Terror و refresher از Tidehunter کافی بود تا این بازی به سود Fnatic به پایان برسد و دو تیم برابر شوند.

 

16:00 – رویارویی سوم

LGD باز هم LifeStealer را در ترکیب دارد؛ اما این بار به همراه و TideHunter و EarthSpirit. با این حال Fnatic با یک carry دور از انتظار درفت خود را تکمیل کرد؛ هیرویی که مدتها از آخرین بار پیک شدنش می گذشت:Phantom Lancer.

این بازی بدون شک نزدیک ترین بازی رقابت ها تا بدین جای کار بود. تا دقیقه 40 تیم ها در تعداد Kill فقط 2 عدد اختلاف داشتند. هردو تیم towerهای خود پابرجا دارند اما به نظر می رسد زمان به سود Fnatic سپری می شود.

 

16:52

برای چهارمین بار پیاپی Fnatic تا بیس خود عقب نشینی کرد  و سپس LGD را عقب راند. با توجه به مرگ دو دقیقه ای PL، به نظر بازی با برد LGD به پایان می پذیرفت اما Fnatic توانست دربرابر pushهای LGD دوام آورده و پس از غافل گیر کردن LGD در جلوی مخفیگاه روشان  با یک Black Hole شگفت انگیز، LGD را مجبور به BuyBack های متعدد کند.

 

16:56 - یک فایت ، یک بازی!

Fnatic درست جلوی بیس LGD با دو Ravage پیاپی از Tide، در هم کوبیده شد؛ با توجه به از دست رفتن Black Hole به نظر می رسید LGD کنترل بازی را در دست خواهد گرفت اما چیزی که آنها انتظارش را نداشتند، Black Hole دوم در میانه ی فایت بود. بلک هول دوم خیلی تمیز این بازی و کل رویارویی را به نفع Fnatic به پایان رساند.

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.