دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

خلاصه روز سوم مسابقات میجر مانیلا

جمعه 1395/03/21


خلاصه روز سوم مسابقات میجر مانیلا

11:33 – ِDigital Chaos vs VG.R

بازی اول با پیروزی DC به پایان رسید. اما در بازی دوم، VG.R با یک بازی تهاجمی و چند کیل زودهنگام، علاوه بر فارم بسیار خوب برای Gyro، بازی را به سود خود آغاز کردند.

 

11:57

با یک بازی بی نقص و شروعی طوفانی، VG.R بازی DC را در بازی دوم مغلوب کرد؛ در واقع از همان ابتدا VG.R با پیک IO  و Gyro درفت بسیار کوبنده ای در مقابل هیروهای انتخابی DC داشت و درهیچ جای بازی هم به حریف باج نداد.

 

 12:28

بازی سوم در حال برگزاری است. هردو تیم با یک درفت درست و شروعی خوب پا به میدان گذاشته اند. W33 (بازیکن DC) با Invoker به لاین میانی رفته و Clinkz از DC هم فارم خوبی داشته است. VG.R، Terrorblade را انتخاب کرده؛ هیرویی که دیروز تاثیرگذاری خوبی را از آن دیدیم. پس از گذشت دهمین دقیقه بازی، به نظر می رسد VG.R جلوتر است: تاور های بیشتری را از بین برده اند و مهمتر از آن، آن ها Terrorی را دارند که یکی از بیشترین فارم های تاریخ رقابت های رسمی دوتا با این هیرو به نام خود ثبت کرده است! با این وجود بازی هنوز 4-4 است.

 

12:40

VG.R پیشروی زیادی در لاین پایینی داشته است. تلاش آنها برای از بین تاور این لاین تحقیر آمیز بود و با یک فایت 4-0 برتری را به حریف واگذار کردند. با این حال با گذشت زمان، VG.R اشتباهات گذشته خود را جبران کرده است؛ ابتدا یک فایت در جنگل را 3-0 و سپس کشتن Clinkz در لاین بالایی. با همان سرعتی که DC برتری به چنگ آورد، برتری را از دست داد.

 

12:47

بازیکنان VG.R به مخفیگاه روشان یورش می برند اما DC درست بشت سر آنهاست. دریکی از شگفت انگیزترین فایت ها، ابتدا DC، دو هیروی VG.R به همراه Terrorی که Aegis دارد را می کشد. پس از دوباره زنده شدن Terror، این هیرو پس از کشتن سه هیروی DC،با ultی که Doom قبل از مرگ استفاده کرده بود، کشته می شود تا این فایت 4-3 به نفع VG.R به پایان می رسد.

 

12:51

VG.R با پوش لاین میانی، تاور سوم را از بین می برد. DC با شروع یک فایت زیبا، ابتدا Terror را می کشد اما بقیه تیم شجاعانه فایت را به سود خود خاتمه داده و با یک پوش آرام اما مطمئن در ساعت 13:06  رویارویی را برده و به مرحله بعد می رود.

 

17:00 – OG vs MVP PHX

یک دیدار حساس بین بزرگان غربی و کره ای. خوب؛ در واقع این دیدار آنطور که انتظار می رفت، نبود! OG چنان MVP را در هر دوبازی در هم کوبید که خیلی زود ندای GG از MVP برآمد. به راستی این یک طرفه ترین رویارویی تا بدین جای رقابت ها بود.

 

21:18Newbee مدعی دربرابر Fnatic سرسخت

بازی اول این دو تیم آرام آغاز شد. آنقدر آرام که Hao از Newbee با Weaver آنچنان فارم خوبی داشت و LifeStealer هم دور از حد انتظار قوی شد تا تنها پس از سه یا چهار تیم فایت، Fnatic بیخیال بازی شود و تمرکز خود را روی بازی بعدی بگذارد.

 

21:45 – تقابل دوم

در بازی دوم همه چی پایاپای پیش می رفت و Slark وTA از تیم Fnatic به خوبی قوی شده بودند و به نظر می رسید کار برای Nagaی Newbee در آخر بازی سخت خواهد بود. در تیم فایت ها زور هیچ یک از دو تیم به همدیگر نمی رسید. تا بالاخره بازیکنان Newbee حرفه ای بودن خود را به رخ حریف کشیدند. ابتدا Slark که به تازگی آیتم خریداری کرده بود و BuyBack آماده نداشت، در جنگل غافل گیر شد و 70 ثانیه باید از جریان بازی دورمی ماند. همین یک دقیقه برای NB کافی بود تا پس از یک تیم فایت و کشتن تنها مانع پیش رو یعنی TA، از سه لاین به بیس Fnatic یورش برده و معنای کلمه "غیرقابل پیش بینی" در توصیف naga توسط گزارشگران روشن شود. سرانجام نقش بستن کلمه Mega Creep کافی بود که Fnatic با سردادن GG خود را 2-0 مقهور تیم بزرگ NewBee ببیند.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.