دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

خداحافظی Fnatic با میجر مانیلا

جمعه 1395/03/21


خداحافظی Fnatic با میجر مانیلا

Team Liquid پس از حذف کردن Na’Vi، با یک برد 2-0 دیگر در برابر Fnatic باید به مصاف به برنده بازی LGD و MVP برود.

 

بازی اول

طبق استراتژی معمول TL، این تیم از همان ابتدا شروع به پوش های بی امان کرد؛ چون با وجود Distruptor از تیم فایت باکی نداشت.

در سراسر نقشه، درگیری و Gank باعث کیل گرفتن هردو تیم می شد.

اما درست با شروع یازدهمین دقیقه، TL برای حمله ای همه جانبه به اولین تاور لاین پایینی آماده شد و پس از درگیری ای 5 به 5، موفق شد تا این تاور را از بین ببرد.

از این زمان به بعد، هریک جداگانه به فارم پرداختند اما پس 4 دقیقه از کشتن روشان در دقیقه 16، تیم Fnatic را از میان برداشتند.

با وجود تلاش بی وقفه ی Fnatic برای جمع کردن بازی، آنها یک درگیری مهم دیگر را در لاین میانی از دست دادند؛ جایی که ابتدا Axe با یک Blink عالی، 3 هیروی TL را درگیر کرد اما Distruptor با گیر انداختن دشمنان  در Kinetic Field و ترکیب آن با Ult خود یعنی Static Storm، 4 هیروی Fnatic را از میان برداشت.

با پیشروی زمان، TL که با در دست داشتن Aegis و کاهنده آرمور Slardar، قدرت هجومی خوبی دست و پا کرده با یک پوش Barrack های دو لاین را از بین برد تا Fnatic بازی را از دست رفته ببیند و اعلام باخت کند.

 

بازی دوم

Lycan هیرویی بود که می توانست برای Fnatic دردسرساز باشد اما آنها این هیرو را بن کردند؛ اما TL هم نقشه دوم خود را اجرا کرد:

در وهله اول با انتخاب LS و Riki و در آخرین انتخاب Slardar را گرفتند تا قدرت تهاجمی فوق العاده ای داشته باشند.

Kuroky با Riki قدرت Silence به تیم می بخشید و همچنین می توانست خوب تیم فایت ها را شروع کند؛ اما این بازیکن در اوایل بازی به غیر از FirstBlood با مرگ های متعدد کار را برای تیمش سخت کرد؛ که این به لطف دقت BeastMaster در کاشتن Sentry Wardsها انجام شد؛ گویی Riki اصلا نامرئی نبود!

همچنین در لاین بالایی TL شرایط بسیار سختی را می گذراند.

با این وجود Alchemist در برابر Medusa در لاین میانی خوب بازی می کرد و هیچ فرصتی برای جمع آوری گلد را از دست نمی داد.

اما بزرگترین اشتباه Fnatic آزاد گذاشتن LS در فارم در لاین پایینی بود.

TL خوب بازی را پیش برد و Fnatic را مجبور به بازی تدافعی کرد.

تا دقیقه ی 30، بازیکنان TL از امتیاز 30,000 گلد خود تیمی غیرقابل توقف ساخته بودند. بقدری LS قوی شده بود که تمام 5 هیروی Fnatic برای کشتن او لازم بودند!

اما چیزی که Fnatic را از دور رقابت ها خارج کرد، حمله ی ناموفق آنها به مخفیگاه روشان برای دزدیدن Aegis بود؛ Alch و LS علاوه بر درهم کوباندن Fnatic ، Aegis را هم از آن خود کردند و با از بین بردن Barrackهای دو لاین ، این مسابقات برای Fnatic تمام شد.

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.