دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

قهرمانی OG در مسابقات میجر مانیلا

دوشنبه 1395/03/24


قهرمانی OG در مسابقات میجر مانیلا

Fly کاپیتان تیم OG : "همه چیز با دوستی به دست می آید."

TeamLiquid و OG به فینال این رقابت ها راه یافتند تا فینال میجر مانیلا، تمام اروپایی باشد.

بازیکنان هردوی این تیم ها، پس از جدایی از تیم های خود بعد از TI5، این دو تیم قدرتمند را تشکیل داده اند. کار خود را از 28 August 2015 با نام 5JuNGz شروع کردند و درست قبل از میجر فرانکفورت نام خود را تغییر دادند؛ مسابقاتی که OG با یک صعود معجزه آسا از براکت بازنده ها به فینال رسید و اولین قهرمانی خود در یک میجر را جشن گرفت.

اینبار نوبت TL بود تا از براکت بازنده ها خود را به فینال برساند اما در فینالی که با برگزاری 5 بازی (در صورت لزوم) قهرمان مشخص می شد، 3-1 مغلوب شد.

 

بازی نخست

هیچ شکی وجود ندارد که این دو تیم همدیگر را خیلی خوب می شناسند و این امر از درفت بازی اول کاملا آشکار بود؛ جایی که TL تمام هیروهایی که تا اینجای رقابت ها باعث پیروزی OG می شدند، بَن کرد و با آخرین پیک خود یعنی Timbersaw (با هدایت FATA-) در مقابل 4 هیروی Melee تیم OG، برد را برای خود به ارمغان آورد.

خود بازیکنان OG از ابتدای بازی متوجه درفت ناقص خود شدند؛ برای همین بازی را بسیار ریسک پذیرانه در لاین ها آغاز کردند؛ جایی که Lick و EarthSpirit باید Ursa را متوقف می کردند که موفق نشدند.

بازیکن ایرانی الاصل ولی آلمانی TL یعنی KuroKy با Riki، Miracle و ساپورت هایش را مهار کرد؛ در حالی که دو لاین دیگر هم در دست TL بود.

این هیروهای TL بود که با اعلام جنگ توسط Smoke های ریکی، BeastMaster یا EarthSpirit را در جنگل می کشت.

با اینکه OG از Radiance بهره می برد اما این ریکی بود که با سایلنس های خود آنها را در نهایت مغلوب می کرد؛ در دقیقه 37 نیز TL به همین ترتیب بازی را 38-10 به سود خود به پایان برد.

 

بازی دوم

اینبار نوبت OG بود تا نقشه خود را درفت عملی کند؛ در انتخاب سوم، Void را انتخاب کردند که با توجه به حضور Juggernaut به نظر می رسید به Offlane می رود اما با انتخاب DarkSeer در پیک آخر، Void با بازی N0tail روانه SafeLane شد.

هرچند که TL همان هیروهایی را انتخاب کرد که قلقشان در دستشان بود اما این OG بود که با عملکرد عالی در ابتدای بازی از حریف جلو افتاد و این برتری را تا آخر حفظ کرد.

Miracle با دو کیلی که قبل از دقیقه 6 داشت توانست حتی وقتی OmniSlash هم در CoolDown بود فارم خوبی داشته باشد.

دوبار کشتن روشان و گرفتن Aegis توسط Jugg برای OG کافی بود تا رویارویی دوم را پیروز شود.

 

بازی سوم

در بازی سوم هم، درفت، مشابه بازی دوم با یک سری تغییرات بود. TL سعی در خنثی کردن Chrono (از Void) داشت پس هیروی Venge را انتخاب کرد. OG هم Lion و Sven را انتخاب کرد تا در Stun کردن مشکلی نداشته باشد.

ترکیب Healing Ward (از Jugg) و مهارت های Phoexin ترکیب خوبی بود و نقش مهمی در پیروزی های OG در بازی دوم و سوم داشت.

تنها پس از 12 دقیقه، OG با Gank های فراوان و مهار کردن DK و Chrono هایی که دو-سه هیرو و حتی Venge را هم گیر می انداخت، بازی را در دست گرفت.

با وجود Aghanim برای Void و Deadalus برای Sven دیگر شانسی برای TL وجود نداشت و OG فینال را جلو افتاد.

 

بازی آخر

درفت بازی چهارم ، شاهکار OG بود؛ آنها با Phoenix همیشگی Fly و شروع کنندگی فایت توسط ElderTitan و غافلگیری بزرگی به نام Wraith King (با هدایت N0tail) یک درفت چالش برانگیزی را داشتند؛ در حالی که TL با انتخاب Slardar و Weaver،سعی در پیاده کردن استراتژی "دمیج با آرمور پایین" داشت که در مقابل هیروهای غولی مانند ET و WK سخت به نظر می رسید.

بازی محتاطانه شروع شد بطوری که در 15 دقیقه اول تنها شاهد 5 کیل بودیم و هیچ یک از دو تیم  Gank های موفقی را به لطف ساپورت ها نداشتند.

اولین تیم فایت جدی بازی در دقیقه 20 رقم خورد جایی که OG با Smoke و نامرئی شدن، سعی در غافلگیری TL داشت؛ اما غافل واقعی خودشان بودند و متوجه Radiance خرس Lone Druid نشدند و در نتیجه تمام 5 هیروی OG کشته شدند.

اما نقطه ضعف TL در این بازی Enchantress (با هدایت Kuro) بود که تعداد دفعات کشته شدن او توسط Miracle بی شمار بود. این باعث شد تا WK بتواند از فارم جنگل نهایت استفاده را ببرد و همچنین TL هم جرئت غافلگیری 4v5 در مخفیگاه روشان نداشت.

بعد از این، شاهد WK بودیم که با دمیجی که به 1500 هم می رسید به همراه سایر هیروها، pushها را آغاز کردند و 10 دقیقه طول کشید که آرام اما با اطمینان TL را در حسرت قهرمانی بگذارند و تنها تیمی در تاریخ دوتا شوند که دو میجر (یعنی با تولید شخصی Valve) را در یک سال فتح می کنند.

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.