دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

آغاز مسابقات انتخابی TI 2016

يكشنبه 1395/04/06


آغاز مسابقات انتخابی TI 2016

روز اول مسابقات انتخابی TI6 با بازی fnatic وTNC Gaming  در منطقه جنوب شرقی آسیا شروع شد و سپس در اروپا  پیگیری شد. مسابقات انتخابی امسال به صورت متفاوتی از سال‌های گذشته برگزار می‌شود. در دور اول این بازی‌ها تمام تیم‌ها به صورت تک گیم (Best of One) در یک گروه با هم بازی می کنند که تیم اول گروه به صورت مستقیم به مرحله نهایی مسابقات راه مییابد. تیم‌های دوم تا پنجم به صورت دو حذفی برای رسیدن به سیاتل با هم رقابت می کنند. تیم برنده فینال این چهار تیم نیز به صورت مستقیم به مرحله نهایی صعود کرده و تیم بازنده آن برای حضور در مرحله نهایی باید در بازی‌های Wild Card با تیم ‌های سوم مناطق دیگر رقابت کند. از دیگر نکات قابل توجه مسابقات امسال می‌توان به حضور تیم‌های EG قهرمان دوره قبل اینترنشنال و Team Secret در دور عمومی این مسابقات به دلیل تغییرات در لیست بازیکنان اشاره کرد که هر دو تیم موفق به صعود به بازی‌های انتخابی اصلی شدند.

در پایان روز اول در منطقه جنوب شرق آسیا تیم WarriorsGaming. Unity با 4 برد و 1 باخت در صدر جدول قرار گرفت و شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد دارد با این حال 4 بازی آینده این تیم در مقابل تیم‌های قدرتمندی چون fnatic و TNC آسان نخواهد بود.

بعد از WG.U به ترتیب تیم‌های TNC , Fnatic , Execration و Mineski در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

بازی‌های اروپا در پایان روز اول بسیار نزدیک به هم پیگیری می‌شود. Team secret که در چند تورنمنت قبل حضور موفقی نداشت این بار با انگیزه و مصمم برای کسب سهمیه حضور در مرحله نهایی آمده و با 4 برد و یک شکست در روز اول به طور مشترک باVP در بالای جدول قرار گرفت. به دنبال این دو، تیم Fantastic five با 3 برد و یک باخت و یک بازی کمتر سوم است و alliance و Escape Gaming مشترکا چهارم هستند.

نویسنده: سعید حسینی
مهندس مکانیک، عاشق جنگ ستارگان و وارکرفت

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.