بهترین راه تماشای مسابقات دوتا چیست؟

سه شنبه 1394/05/06


بهترین راه تماشای مسابقات دوتا چیست؟

با شروع مسابقات TI5، سوالی که این روزها توسط بسیاری از هواداران ایرانی دوتا 2 پرسیده می شود این است که بهترین روش برای تماشای مسابقات دوتا به صورت زنده و یا ضبط شده چیست. در این مقاله تصمیم داریم دو راه اصلی برای تماشای دوتا 2 را به شما معرفی و آن ها را از جهات مختلف مقایسه کنیم.

اگرچه راه هایی مانند دیدن ورزش الکترونیک از طریق شبکه های تلویزیونی در برخی کشورها به تدریج در حال رشد است، اما اینترنت کماکان رایج ترین ابزار تماشای مسابقات حرفه ای است. در مورد دوتا 2، این موضوع به دو صورت وجود دارد:

  1. استفاده از خود بازی دوتا 2 (یا همان کلاینت دوتا)
  2. استفاده از وبسایت های پخش آنلاین ویدئو مانند twitch.tv

 

در ادامه هر کدام از این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

روش اول: استفاده از بازی دوتا 2

مزیت ها: از جهت پهنای باند مصرفی و سرعت مورد نیاز به صرفه تر است. چرا که حجم ویدئو به مراتب بیشتر از حجم اطلاعاتی است که بازی برای انتقال داده ها استفاده می کند. بازی های آنلاین از بهترین روش های فشرده سازی برای انتقال داده بین سرور و کلاینت استفاده می کنند و تمامی جزییات گرافیکی بازی روی کلاینت (یعنی کامپیوتر شخصی شما) پردازش می شود.

 

معایب: اولین محدودیت این روش لزوم نصب بازی دوتا 2 روی سیستم شماست. طبیعتا در خیلی از موارد دسترسی به چنین سیستمی مقدور نیست مانند زمانی که می خواهید از تلفن همراه یا تبلت خود برای تماشای بازی استفاده کنید.

دسترسی به امکان تماشای مسابقات از منوی Watch در بازی دوتا 2 بیشتر وقت ها رایگان نیست. اگرچه خوشبختانه مسابقات اینترنشنال (TI) توسط شرکت والو به طور رایگان برای همه پخش می شود، اما تمامی سایر تورنمت ها برای این کار بلیت فروشی می کنند و قیمت بلیت های آن ها معمولا حداقل 1 دلار است.

همچنین اطلاعات تکمیلی گزارش بازی مانند تصویر آهسته و اطلاعات تکمیلی که برخی شبکه های پخش بازی به آن اضافه می کنند، در این روش وجود ندارد. اگرچه شما به صدای گزارشگر و حرکت دوربین او دسترسی خواهید داشت.

 

روش دوم: استفاده از وبسایت های پخش آنلاین

مزیت ها: مزیت اول این روش این است که نیازی به نصب و اجرای بازی ندارید و می توانید از هر سیستمی که به اینترنت متصل است و از طریق وب بازی را تماشا کنید.

هم چنین از این طریق در بسیاری از موارد کیفیت گزارش بهتری دریافت می کنید و از امکاناتی مانند تصویر آهسته بهره می برید.

 

معایب: مشکل اصلی این روش لزوم دسترسی به اینترنت سریع تر و استفاده‌ی بیشتر از پهنای باند است. مسئله ای که برای بسیاری از کاربران ایرانی تعیین کننده است.

مشکل دوم عدم دسترسی و یا سرعت کند سایتهای ارائه کننده‌ی محتوا در داخل ایران است که گاهی به دلیل مسائل قانونی و گاهی صرفا به دلیل دور بودن سرورهای وبسایت های مذکور از کاربران ایرانی مسئله ساز می شود.

 

در نهایت این شما هستید که با توجه به امکانات و سلایق خود تصمیم می گیرید. امیدواریم در هر صورت بتوانید بیشترین لذت را از تماشای دوتا ببرید.

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.