معرفی تیم Na`Vi

چهارشنبه 1395/05/13


معرفی تیم  Na`Vi

Natus Vincere (به اختصار Na'Vi) یک تیم سازمان یافته اوکراینی در رشته ها و بازی های گوناگون مانند Dota2، CS:GO و ... در عرصه  eSport می باشد. آنطور که از اسمشان (Natus Vincere) برمی آید، آن ها "زاده شده اند که ببرند!"

این تیم در رویداد TI، با قهرمانی در سال 2011 و دو نائب قهرمانی در سال های 2012 و 2013، پرافتخارترین تیم محسوب می شود. در 22ام اکتبر سال 2010 بود که مسئولان Na'Vi، ترکیبی از بهترین بازیکنان اوکراینی را برای تشکیل یک تیم در دوتا منتشر کردند؛ که در این لیست بازیکنانی همچون Goblak، XBOCT، Axypa و دو بازیکن به نام های Mag و Deff که دو ماه بیشتر دوام نیاوردند و با Dendi و Artstyle (کاپیتان تیم) تعویض شدند. در June سال بعد، Puppy و LighTofHeaveN بجای Goblak و Axypa وارد تیم شدند؛ این تیم با همین ترکیب دو ماه بعد به TI1 دعوت شد و قهرمانی و یک میلیون دلار را در رقابت با EHOME در فینال، از آن خود کرد.

مدت کوتاهی پس از قهرمانی، ArtStyle تیم را ترک کرد؛ جای خالی او را ARS-ART پر کرد و هدایت تیم به Puppy واگذار شد. سال 2012 سال موفقی برای این تیم بود؛ آنها قهرمانی های متعددی را در رقابت های گوناگون مانند StarLadder و eSport World cup به دست آورند. اما در این سال آنها با وجود بازی های قابل قبول در TI2، نتوانستند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند و با باخت به IG، به 250 هزار دلار بسنده کردند. در ماه دوم 2013، تغییراتی جدی در تیم به وجود آمد؛ این تیم با حذف ARS-ART و LighTofHeaveN از ترکیب خود و جذب Funn1k و KuroKy(از بهترین بازیکنان دوتا در آن زمان و حتی حال حاضر) تیم را ارتقا دادند.


در این سال، Na'Vi تا شروع TI3، در 4 تورنومنت شرکت کرد که در تمام آنها با اقتدار به قهرمانی رسید.در یکی از این تورنومنت ها که Alien Cup نام داشت، در رویارویی نهایی تیم LGD را 3-2 شکست داد و جزو معدود تیم های غیرچینی شد که در یک تورنومنت چینی به قهرمانی می رسد.در ادامه سال، این تیم باز هم یک پای فینال در TI بود اما 3-2 مغلوب تیم سوئدی Alliance شد. این آخرین باری بود که Na'Vi و Dendi رنگ فینال TI را به خود دیدند.

از سال 2014، افول Na'Vi کاملا مشهود شد. این تیم سال را با دو قهرمانی و یک نائب قهرمانی آغاز کرد اما در ادامه از 13 تورنومنتی که درآن شرکت نمودند فقط در یک تورنومنت به قهرمانی رسیدند؛ آن قهرمانی آخرین قهرمانی Na'Vi تا جولای 2016 بوده است. پس از ناکامی در TI4، Puppy و Kuro تیم را ترک کردند؛ این امر ضربه بزرگی به تیم وارد آورد. پس از این اتفاق، Na'Vi تغییرات زیادی را در ترکیب خود متحمل شد و هرگز به موفقیت چشمگیری نرسید. کار به جایی رسید که در 16ام اکتبر 2015،پس از نمایش ضعیف در TI5 و میجر فرانکفورت، مسئولان تیم آن را بدون ترکیب رها کردند. درست سه روز بعد از فروپاشی تیم، سایت رسمی Na'Vi منتشر کرد که Dendi و SoNNeikO قصد بازسازی تیم را داشته و 3 نفر دیگر را انتخاب خواهند کرد. بدین ترتیب، تیم دوباره به رهبری ArtStyle و پیوستن یک اوکراینی و روس  دیگر، دوباره متولد شده و برای میجر مانیلا آماده شد.

این تیم در میجر مانیلا مقام 7/8 را کسب کرده و 105 هزار دلار به خانه برد؛ درست پس از همین تورنومنت، در ESL ONE فرانکفورت با نمایش حیرت انگیز تا فینال رفتند اما در فینال به تیم بسیار قدرتمند OG باختند اما جایزه ی خوبی به خانه بردند. ماه بعد همچنین آنها به 20 ماه به ناکامی در قهرمانی در یک تورنومنت خود پایان دادند و با بردن Secret، قهرمان تورنومنت شده و 135 هزار دلار از آن خود کردند. به نظر می رسد Na'Vi دوباره به سطح اول دوتا بازگشته است و با هدایت کاپیتان قدیمی خود یعنی Artstyle برای TI6 آماده شده است.

ترکیب کنونی:

-Ditya Ra  Dendi – SoNNeikO – Artstyle* - GeneRaL

 

 

 

 

نویسنده: پارسا پهلوان

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.