سهم قاره ها در ادوار The Internarional

چهارشنبه 1395/05/13


سهم قاره ها در ادوار The Internarional

همانطور که از اسم این رویداد نمایان است، تیم ها از قاره های گوناگون در این مسابقات شرکت می کنند.

با وجود اینکه در دوره اول و دوم TI، تیم های یکه و تنهای استرالیایی، آمریکایی، دانمارکی ، تایوانی هم در رقابت حضور داشتند اما اکنون دیگر دیگر خبری از آنها نیست.

در واقع، به دلیل همه گیر و حرفه ای تر شدن دوتا2، هرتیمی بدون توجه به ملیت بازیکن ممکن است آنها را جذب تیم خود کنند؛ به عنوان مثال بازیکنی پاکستانی در تیمی آمریکایی بازی می کند و بازیکنی کانادایی در تیمی اروپایی و بازیکنی فنلاندی در کره؛ درصورتی که اغلب این تیم های چینی هستند که اصلیت خود را حفظ می کنند و تمام چینی هستند.

حتی اگر بخواهیم براساس ناحیه بندی (Division) های ولو برای دوتا پیش برویم، تمام تیم ها در حال حاضر به یکی از نواحی چین، آمریکا، اروپا و آسیای جنوب شرقی تقسیم می شوند.

*تیم های روس نیز همگی جزو Qualifier های اروپا محسوب می شوند.

آمار تیم های شرکت کننده تیم ها در هر دوره از TI، از دوره دیگر تفاوت داشته است و ما میخواهیم به همین تفاوت بپردازیم:

 

TI 1

در این سال حکومت از آن اروپاییان بود؛ از میان 16 تیم 7 تیم اروپایی شرکت داشتند. درحالی که تیمی آمریکایی در این رقابت ها شرکت نداشت ولی تعداد معدودی بازیکن آمریکایی مانند Fear حضور داشتند.

در این سال، 4 تیم چینی و 4 تیم از آسیای شرقی هم درحال رقابت بودند.

 

TI 2

در سال 2012 تغییرات چندانی در تعداد تیم های مختلف از قاره به وجود نیامد اما اینبار شاهد دو تیم رسما آمریکایی بودیم؛ هرچند که هردوی آن تیم ها یعنی EG و compLexity در براکت بازنده ها به تیم های چینی باختند. خوب است بدانید که تمام همین 5 تیم چینی، جزو 8 تیم دریافت کننده جایزه بودند.

 

TI 3

در این دوره تعداد تیم های اروپایی به کاهش یافت؛ تیم های چینی و آمریکایی هم 5تا و 2تا باقی ماندند و این شرق آسیایی ها بودند که سهمیه خود را به 4 افزایش دادند؛ یک تیم به نام LGD.international هم در این رقابت ها حضور داشت.

 

TI 4

در این سال تنوع تیم ها چشمگیر بود؛ تیم های جدید با پدیده های جدید. از میان 16 تیم، 9 کشور متفاوت وجود داشت. در این دوره هم از میان 4 تیم اول 3 تیم چینی بودند و تنها تیم آمریکایی EG با پیشرفتی خوب مقام سوم را کسب کرد.

 

TI 5

در سال 2015، تعداد تیم های چینی به اوج خود یعنی 6 تیم رسید. درحالی که دوتا در اروچا افت کرده(!) و فقط 4 سهمیه داشتند. شرق آسیایی ها و آمریکایی ها هم هرکدام سه سهمیه داشتند.

 

TI 6

با پایان رویارویی های وایلدکارد، 16 تیم نهایی مشخص شده و از این قرار می باشد:

  1. آمریکا:EG  و Digital Chaos
  2. اروپا: OG، TeamLiquid، Na'Vi، Escape Gaming، Alliance،  Team Secret
  3. چین: VG Reborn، NewBee، WingsGaming، EHOME، LGD
  4. شرق آسیا: Fnatic، TnC Gaming، MVP.Pheonix

 

نویسنده: پارسا پهلوان

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.