دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

نتایج گروه A در روز اول مسابقات TI6

پنجشنبه 1395/05/14


نتایج گروه A در روز اول مسابقات TI6

شروعی دشوار برای Wings Gaming

در گروه A، تیم چینی Wings که با چند درخشش قبل از شروع مسابقات اینترنشنال نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده بود، این جام را چندان آسان شروع نکرد. آنها در بازی اول در برابر EG موفق شدند با برداشتن Viper به عنوان آخرین هیرو، ترکیب قدرتمند Huskar و Dazzle را شکست دهند. اما در بازی دوم به یک استراتژی مشابه باختند تا اولین رویارویی خود را با تساوی در برابر مدافع عنوان قهرمانی به پایان ببرند. اوضاع زمانی برای Wings وخیم شد که آن‌ها در برابر استراتژی جنگنده­ی تیم TnC دو بار زانو زدند و در عین شگفتی مسابقه را به تیم فیلیپینی کم نام و نشان واگذار کردند. در ادامه آن‌ها توانستند تیم Escape Gaming را که روی کاغذ ضعیف‌ترین تیم گروه A بود با نتیجه 2-0 شکست دهند تا التیامی بر زخم باخت قبلی آن‌ها باشد.

 

نبرد نفس­گیر OG و LGD

بدون شک نزدیک‌ترین و پربرخوردترین بازی روز اول رویارویی این دو نام بزرگ از اروپا و چین بود. LGD که یکی مجبور به جایگزین کردن یکی از بازیکنان اصلی خود در این تورنمنت شده است، در حالی توانستند با یک نمایش صبورانه و زیبا بازی اول را از آن خود کنند که در میانه‌ی بازی خیلی از حریف خود عقب افتاده بودند. اما نتواستند این کار را در بازی دوم تکرار کنند و مغلوب بازی خوب OG شدند تا این رویاروی با تساوی به پایان برسد.

 

رویارویی دیدنی OG در برابر Alliance

در بازی اول s4 با هیروی Mirana در لاین وسط ظاهر شد. چیزی که شاید سال­ها در صحنه­ی دوتا حرفه‌ای دیده نشده بود. با این که نمایش او در اوایل بازی خیره کننده بود، اما در نهایت این OG بود که با بازی مطمئن N0tail با Medusa و با فشار زودهنگام توانست تیم Alliance را قبل از به زانو درآورد. در بازی دوم هم همه چیز به سود Alliance آغاز شد و Miracle کاملا تحت فشار قرار گرفته بود، اما یک یورش عجولانه کنترل بازی را از دست آن ها خارج کرد و این OG بود که آرام آرام خود را به بازی برگرداند و باز هم برنده‌ی بازی شد تا با نتیجه 2-0 برنده­ی این رویارویی باشد.

در دو رویارویی دیگر خود، Alliance موفق به پیروزی 2-0 در برابر TnC و تساوی 1-1  با LGD شد.

 

نمایش کم فروغ Na`Vi

Na`Vi با دو تساوی در برابر TnC و Escape Gaming و شکست در برابر EG نتایج ضعیفی کسب کرد.

 

جدول گروه A در پایان روز اول

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.