معرفی تیم EHOME

يكشنبه 1395/05/17


معرفی تیم EHOME

بدون شک کشور چین یکی از قطب های دوتاست؛ کشوری با پر از ابرقدرت های دوتا: NewBee، LGD، IG، ViciGming، WingsGaming و صد البته EHOME.

EHOME یکی از قدیمی ترین تیم ها در عرصه دوتاست. آن ها یکی از دو فینالیست اولین دوره TI هم بودند ولی موفق به قهرمانی نشدند. این تیم همچنین بجز سال های 2013 و 2014 در تمامی دوره های این رقابت ها حضور داشته است.

EHOME امسال از رقابت های وایلدکارد بالا آمد ولی اکنون موفق شده که صدرنشین گروه خود باشد؛ باید منتظر باشیم و ببینیم این تیم می تواند مانند CDEC در سال گذشته شگفتی ساز شود و تا فینال پیش بیاید یا نه.

باشگاه ورزش الکترونیک EHOME درسال 2004 به وجود آمد؛ اما درسال 2007 دارای تیم دوتا شد. برای اولین بار درسال 2008 بطور جهانی مطرح شد؛ جایی که آنها با ترکیبی افسانه ای از بازیکنان چینی موفق به فتح قهرمانی آسیا شد.

پس از این قهرمانی، EHOME وارد دوره ای پر از تغییرات شد؛ بازیکنان این تیم یکی پس از دیگری به دلایل مختلف تیم را ترک می کردند ویا حتی بازنشسته می شدند.

این تیم در آستانه TI1 با ترکیبی جدید وارد مسابقات شد. به دلیل تغییرات فراوان کمتر کسی شانس برای EHOME قائل می شد اما آنها توانستند همه را شوکه کنند و تا فینال پیش بروند اما در فینال به تیم شکست ناپذیر آن زمان یعنی Na'Vi 3-1 بازی را واگذار کردند اما سهمشان از جایزه 250هزار دلار بود؛رقمی قابل توجه در آن زمان.

پس از این رقابت ها یکی از بازیکنان از دوتا و دیگری از EHOME خداحافظی کردند. جایگزینان این دو بازیکن، نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و این منجر به تعلیق تیم شد و EHOME تا مدتی در هیچ رقابتی شرکت نداشت تا اینکه در اوایل 2012 این تیم دوباره با ترکیب 357، KingJ، Dai، PCT و LaNm دوباره به روی کار برگشت. این تیم جدید توانست در یک تورنومنت موفق به قهرمانی شده و در TI2 هم مقام پنجم را کسب کند.

پس از این بود که دیگر نامی از EHOME در رقابت های جهانی تا سال 2015 برده نشد. تا اینکه در این سال EHOME دوباره به رقابت ها بازگشت و توانست بازهم در TI5 مقام پنجم را کسب کند و در میجر فرانکفورت هم در نیمه نهایی توسط تیم قهرمان یعنی OG از رقابت ها حذف شد و 255 هزار دلار از آن خود کرد. پس از آن در DOTA R&D Cup توانستند نائب قهرمان TI5 یعنی CDEC را شکست دهد و به قهرمانی برسد.

آنها سال 2016 را طوفانی آغاز کردند و در 2 تورنومنت به قهرمانی رسیدند. با این حال نتوانستند در میجر شانگهای به توفیقی برسند و 9-12 شدند.

همین باعث شد تا مربی تیم، دو بازیکن قدرتمند یعنی iceiceice و Fenrir را جذب کند. از آنجایی که ice در اصل یک آفلینر است اما با وجود eLeVen، ice نقش کری را برعهده گرفته است؛ بی شک ice موفق تر از پیش بینی ها از پس این نقش برآمده است. این از جایگاه کنونی EHOME در TI6 کاملا مشهود است!

  1. کری: iceiceice سنگاپوری یکی از معروف ترین و حرفه ای ترین بازیکنان دوتاست. او که سابقه بازی در تیم های معروفی چون Scythe و DK و ViciGaming را دارد، یکی از بهترین انتقالات دوتا در 2016 به شمار می رود. به عقیده بسیار از دوستداران دوتا، او یکی از بهترین آفلینر های دوتاست. با وجود اینکه در TI امسال کری فوق العاده ای بوده است. بازی این بازیکن با Timbersaw مثال زدنی است.

(در برخی از مواقع old chicken نقش خود را با آیس عوض می کند.)

  1. آفلینر: eLeVen خلاصه ای از چیزی است که یک آفلینر باید باشد؛ Tide،Tusk و Clock و... پیک می کند و پس از لول آپ، با initiation های خود، هر تیم فایت را برای تیمش آغاز می کند.
  2. ساپورت ها:همبازی آیس در VG، همزمان با او به EHOME آمد. ساپورتی با قابلیت بازی با هیرو های مختلف؛ او که اولویت بیشتری در فارم نسبت به دیگر ساپورت یعنی LaNm دارد، هیرو هایی پیک می کند که در آخر بازی برای تیم مفید باشد. برای مثال او در بازی اول برابر تیم سابقش VG، با انتخاب Kunkka هم در ابتدای بازی نقش مهمی در initiation و هم در اواخر بازی نقش semi-carry داشت. ساپورت دیگر تیم یعنی LaNm سابقه بسیار در دوتا دارد. او که کاپیتان تیم نیز هست، درفت های عالی برای تیم تا به اینجا به ارمغان آورده است. او در طول بازی فقط در خدمت تیم است و به فارم نمی پردازد.
  3. بازیکن میانی: oldchicken بازیکن معروفی نیست اما اگر همین روند را در پیش بگیرد، قطعا مشهور خواهد شد. او که با تیم بسیار هماهنگ شده است، در برخی موارد جای خود را با آیس تغییر می دهد و همین باعث سردرگمی تیم حریف می شود؛ زیرا هردوی این بازیکنان در نقش کری و مید عالی هستند و هردو قابلیت های خود را در این تیم به نمایش گذاشته اند.

EHOME تا به اینجای کار همه را شگفت زده کرده و تیمی در حد قهرمانی نشان می دهد. فراموش نکنید که این تیم از وایلدکارد بالا آمد و این می تواند انتقادی به ولو برای تیم های مستقیم دعوت شده اش باشد؛ زیرا مثلا سه تیم LGD،Liquid و NaVi هرسه مستقیم به رقابت ها دعوت شدند اما حالا باید کار خود را در پلی آف از براکت بازندگان شروع کنند! (جالب تر اینکه یکی از دو تیم NaVi و Liquid حتما در روز اول پلی آف حذف می شود!)

دوتا بسیار غیرقابل پیش بینی است و تیم های چینی دوتا غیرقابل پیش بینی تر!

نویسنده: پارسا پهلوان

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.