دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

آغاز مرحله پلی آف TI6

يكشنبه 1395/05/17


آغاز مرحله پلی آف TI6

با اتمام مرحله گروهی مسابقات، تیم ها با حریفان خود در مرحله پلی آف آشنا شدند. تمام 16 تیم به دو براکت برنده ها و بازنده ها تقسیم شده اند؛ بازی های براکت برندگان به صورت دو برد از سه بازی برگزار می شود. اما براکت بازندگان حساسیت خودش را داراست، زیرا در هر رویارویی فقط یک بازی انجام می شود و هر مرحله حکم مرگ و زندگی را برای آن تیم دارد.

OG و EHOME که صدرنشینان گروه خود شدند، حق این را داشتند که حریف خود را برای اولین بازی در براکت برندگان از میان تیم سوم یا چهارم گروه دیگر انتخاب کنند؛ همانطور که انتظار می رفت، OG خود را برای بازی با MVP آماده خواهد کرد در حالی که EHOME بازی با Alliance را انتخاب کرد.

همین اتفاق برای تیم های پنجم هرگروه هم رخ داد؛ آن ها هم می توانستند حریف خود را برای اولین بازی براکت بازندگان از میان تیم های هفتم یا هشتم گروه دیگر انتخاب کنند. TnC و Fnatic(پنجمین تیم های گروه خود) به ترتیب VG Reborn و Escape را برای رویارویی انتخاب کردند.

بدین ترتیب یکی از دو تیم مدعی Na'Vi و TeamLiquid که هردو مستقیما به این رویداد دعوت شده بودند، باید در همین روز  اول از رقابت ها خداحافظی کند.

بازی های مرحله پلی آف از هشتم آگوست از ساعت 9:30  به وقت ایران آغاز می شود و تا پایان روز اول 4 تیم حذف شده از رقابت ها مشخص می شوند.

 

 

نویسنده: پارسا پهلوان

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.