گزارش تصویری ایران دوتا 2 از روز نشست خبری مسابقات اینترنشنال در سیاتل

دوشنبه 1395/05/18


گزارش تصویری ایران دوتا 2 از روز نشست خبری مسابقات اینترنشنال در سیاتل

تا همین چند هفته پیش تصورش حتی برای خودم دشوار بود، اما خیلی سریع یک رویا به واقعیت پیوست. یک ایمیل از والو همه چیز را تغییر داد. ما صاحب مجوز رسانه ای شده بودیم و می توانستیم به عنوان خبرنگار بزرگترین رویداد تاریخ ورزش الکترونیک را پوشش دهیم.

 

 

 

حالا روز نشست خبری فرا رسیده بود و من در یکی از پرمشغله ترین روزهای زندگی شخصیم باید زمانی را به این کار اختصاص می دادم، چرا که این یک موقعیت منحصر به فرد نه فقط برای من، بلکه برای همه دوتادوستان ایرانی بود. همان صبح که وارد هتل محل برگزاری نشست خبری شدم، دیدن چهره های مشهور دوتا 2 از همان لابی هتل هیجان زیادی داشت. بازیکنانی که دیروز نبردشان را برای جوایز میلیون دلاری به صورت آنلاین می دیدم، امروز روبروی من ایستاده بودند. بازیکنانی که میلیون ها هوادار دوتا 2 در سراسر جهان می شناسند و دنبال می کنند. 

 

 

 

در کنار Moon Meander (سمت راست) و N0tail (سمت چپ)، بازیکنان تیم OG

 

به قسمت پذیرش رفتم تا قبل از هر چیزی کارت ورود مخصوص به رسانه ها (Press Badge) را دریافت کنم.

Press Badge (مجوز ورود رسانه ها)

 

از اول می دانستم که روز آسانی نخواهد بود، مخصوصا این که برای دوست فیلمبردارم مشکلی پیش آمده بود و من بیشتر روز را باید تنها کار می کردم. با ورود به سالن نشست خبری متوجه شدم کار حتی سخت تری پیش رو دارم. خبرنگاران بسیاری از معروفترین رسانه‌های جهان آنجا حضور داشتند، با بهترین امکانات تصویربرداری و صدابرداری و تیم های چندنفره و مصاحبه های از پیش برنامه ریزی شده.

 

نماهایی از سالن نشست خبری -  رسانه ها در هر گوشه از سالن در حال مصاحبه با بازیکنان و مدیران تیم ها هستند

 

خبرنگاران ESPN، معروفترین شبکه ورزشی امریکا که در حال مصاحبه با تیم OG هستند

 

Mushi بازیکن تیم Fnatic در حال مصاحبه با Yahoo

 

مهمتر از همه این بود که زمان یک فاکتور حیاتی بود، چون تیم ها طبق برنامه می آمدند و می رفتند و اگر به موقع آماده نبودم فرصت را از دست داده بودم. راضی کردن مدیر یک تیم برای قرض دادن بازیکن مشهورش از بین مصاحبه با Yahoo و ESPN و ... کار آسانی نبود. باید جسورانه و سریع عمل می کردم. هدف اصلی من مصاحبه با چهره هایی بود که با ایران ارتباط داشته باشند، مثل Kuro بازیکن سرشناس ایرانی الاصل که تقریبا همه دوتابازهای ایرانی او را می شناسند، و همچنین Sunsfan یکی از چهره های مشهور دوتا 2 که نیمه-ایرانی است و خیلی ها او را از کانال DotaCinema می شناسند و یکی از پدیدآورندگان و مدیران تیم Digital Chaos است که در مرحله گروهی مسابقات نمایش خیره کننده ای داشتند. به محض ورود به سالن در گوشه ای که هنوز به تسخیر بقیه رسانه ها در نیامده بود، دوربین را به پا کردم و شرایط را برای مصاحبه آماده کردم. متاسفانه قستمی از تجهیزات در کیف دوست فیلمبردارم جا مانده بود که مهمترینشان میکروفون یقه ای برای ضبط صدای با کیفیت در مصاحبه بود، اما یک مصاحبه با صدای بد بهتر از هیچ مصاحبه بود! پس مهم این بود که از فرصت استفاده کنم. در گوشه و کنار سالن چهره های آشنای دوتا 2 را با چشم دنبال می کردم. بیشترشان در حال مصاحبه یا صحبت بودند، اما در بین مصاحبه ها گاهی بیکار می شدند و فرصتی برای تنفس داشتند که فرصتی برای نزدیک شدن و صحبت با آن ها بود. با استفاده از همین فرصت ها بود که تا انتهای روز توانستم چند مصاحبه تهیه کنم.

ppd کاپیتان تیم EG در حال مصاحبه

 

N0tail بازیکن تیم OG در حال مصاحبه

 

Universe بازیکن تیم EG در حال آماده شدن برای مصاحبه

 

w33 بازیکن تیم DC در حال مصاحبه

 

تیم tnc قبل از یک مصاحبه

 

iceiceice بازیکن تیم EHOME در حال صحبت دوستانه با Kuro کاپیتان تیم Liquid

 

شوخی با iceiceice !!

 

قصد ندارم در این نوشته تمام مصاحبه های انجام شده را برملا کنم تا فاکتور هیجان و غافلگیری در هنگام انتشار آن ها از دست نرود، اما مهم این بود که به دو هدف اصلیم یعنی Kuro و Sunsfan رسیده بودم!

سلفی پس از مصاحبه با Kuro و Sunsfan

 

مصاحبه های ضبط شده در روز نشست خبری به صورت مجزا و پس از ویرایش برای علاقه مندان منتشر خواهد شد. در حال حاضر تمرکز ما بر روی ثبت و ضبط رویداد اصلی مسابقات در سالن KeyArena در سیاتل است تا بتوانیم این رویداد مهم را نیز به نحو احسن برای شما پوشش دهیم. در این جا باید از وبسایت زومجی نیز برای همکاری با ما در پوشش خبری از مسابقات اینترنشنال و حمایت از ما با انتشار ویدیوها و اخبار ارسالی، تشکر ویژه ای داشته باشیم. شما می توانید ویدیوها و گزارش های ارسالی ما از مسابقات اینترنشنال امسال را از طریق هر دو وبسایت ایران دوتا 2 و زومجی دنبال کنید و نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۳ سال قبل
اگه زود تر مصاحبه با کروکی رو بزارید عالی میشه
۳ سال قبل
عالی
۳ سال قبل
آقا ایول خیلی باحاله دوروبر secret shop نرفتید. اونجا فک کنم خیلی حال بده ، یه گزارش هم از اونجا اگه تهیه کنی خیلی خوب میشه معین جان. مرسی
۳ سال قبل
movafagh bashi doste aziz mercy in hame zahmat keshidi manam kheyli khoshhal shodam