دوستان عزیز،
حدود هفت سال پیش که وبسایت ایران دوتا2 را راه‌اندازی کردم، در آغاز مسیر مهاجرت بودم و در تنهایی غربت. علاقه‌ام به دوتا فراتر از یک سرگرمی بود. ترکیب عجیبی ازعشق و اعتیاد که شاید بسیاری از شما مشابهش را تجربه کرده اید و شاید گاهی از این که دیگران درکتان نمی‌کنند ناراحت یا عصبانی می‌شوید. برای من، دوتا یادآور روزهایی بود که ساعتها در کنار دوستان در سایت کامپیوتر دانشکده می‌نشستیم، برای هم کُری می‌خواندیم، بازی می‎کردیم، تحلیل می‌کردیم، تماشا می‌کردیم، از هر دری می‌گفتیم و حتی گاهی درس و دانشگاه را قربانیش می‌کردیم. دوتا برای من محور اصلی همان باهم‌بودن‌هایی بود در دوره‌ای که عبورش نه تنها دردناک بود، بلکه سایه‌ی غربت را سنگین‌تر می‌کرد. وقتی پس از چند ماه هم‌خانه‌ی جدیدم که امریکایی بود دوتاباز از آب درآمد، رفاقتمان به سرعت قوت گرفت و دوتا دوباره قسمت مهمی از زندگیم شد. واقعا تامل‌برانگیز است که یک بازی به سادگی می تواند دو نفر را از دو نقطه‌ی متفاوت جغرافیایی و فرهنگی به سرعت با هم آشنا کند. در همین دوران بود که از علاقه‌ام به دوتا و تجربه‌ام در نرم‌افزار و توسعه وب، و نیازم به ارتباط با جامعه‌ی ایرانی همسن و سالم، پروژه‌ی ایران دوتا2 متولد شد و چند سال به اشکال مختلف در کنار درس و کار مرا به خودش مشغول کرد. با این که سال‌هاست هیچ فرصت و زمانی برای پیش‌برد سایت نداشته ام و زیر بار مسئولیت‌ها دوتا را به طور کامل –اگرچه به سختی- ترک کردم، این سایت کماکان هر ماه میهمان هزاران بازدیدکننده است که خیلی‌هاشان مثل برادر کوچکتر خودم ده سال یا بیشتر از من جوانترند و علاقه‌شان به دوتا من را به یاد سال‌های پیش خودم می‌اندازد. چند ماه پیش که شغلم در مایکروسافت را ترک کردم و به همراه یکی از دوستان یک استودیوی بازی‌سازی در سیاتل راه‌اندازی کردم، یکی از اهدافم از این کار اختصاص وقت بیشتر به مسائلی بود که برایم مهم‌تر و جذاب‌تر است. ارتباط با نسل جوان(تر) ایران که سالهاست از آن دور بودم یکی از این مسائل است. یک صفحه‌ی اینستاگرام باز کردم تا در آن درباره‌ی فراز و نشیب‌های زندگی، تحصیل، کار، بازی، هنر، سفر و همچنین برخی از چیزهایی که دوست داشتم سالها پیش کسی به خودم می‌گفت صحبت کنیم. یکی از مسائلی که دوست دارم راجع بهش صحبت کنیم تجربه‌ام در زمینه‌ی اعتیاد به دوتا و تعادل بین تفریح، مسئولیت‌ها، روابط و سایر ابعاد زندگی است. چیزی که برای خودم سختی‌ها و درس‌های زیادی به دنبال داشته. اگرعلاقه مندید و دوست دارید در ارتباط باشیم، این صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.

لینک صفحه اینستاگرام

لینک وبسایت شخصی (فعلا به زبان انگلیسی ولی به زودی بخش فارسی هم اضافه می کنم)

به امید دیدارتان، معین

آموزش پیش بینی مسابقات دوتا 2 در ایران دوتا 2

جمعه 1395/02/31


آموزش پیش بینی مسابقات دوتا 2 در ایران دوتا 2

ایران دوتا 2 مفتخر است برای اولین بار در ایران امکان پیش بینی مسابقات دوتا 2 روی وبسایت جدید خود ارائه کند.

 

مسابقات پیش بینی چیست؟

مسابقات پیش بینی یک امکان رایگان برای همه‌ی دوستداران دوتا 2 است که به وسیله‌ی آن می توانند حین دنبال کردن تورنمت های معتبر دوتا 2 در جهان که توسط وبسایت ایران دوتا 2 پوشش خبری داده می شوند، مسابقات این تورنمنت ها را پیش بینی کنند و با هر پیش بینی درست امتیاز کسب کنند. میزان امتیاز کسب شده با اهمیت مسابقه رابطه‌ی مستقیم دارد. برای مثال پیش بینی درست مسابقه فینال بیش از هر مسابقه ی دیگری امتیازآور خواهد بود. بدین ترتیب فرصت جبران و هیجان فزاینده ای برای شرکت کنندگان فراهم خواهد شد. هدف از این مسابقات جذب مخاطب و ایجاد انگیزه برای دوستداران ایرانی دوتا 2 در جهت دنبال کردن دنیای حرفه ای دوتا 2 است. در نهایت به افراد برتر از طرف ایران دوتا 2 جوایزی اهدا خواهد شد.

 

آموزش پیش بینی

پیش بینی در ایران دوتا 2 بسیار ساده و کاربرپسندانه طراحی شده است. کافی است مراحل زیر را طی کنید:

1- به صفحه‌ی رویداد (تورنمنت) مورد نظر خود بروید تا لیست مسابقات آینده‌ی آن رویداد را مشاهده کنید. برای پیدا کردن رویدادهای در حال پوشش می توانید به صفحه‌ی رویدادها در قسمت آرنا مراجعه کنید.

2- در بخش مسابقات آینده می توانید تمامی مسابقات پیش رو در تورنمت را ببینید. اگر یک مسابقه برای پیش بینی باز باشد، می توانید با کلیک بر روی آن وارد صفحه‌ی آن مسابقه بشوید. اصولا مسابقاتی که هر دو تیم آن مشخص شده باشد، تا لحظه‌ی شروع مسابقه برای پیش بینی کردن آزاد هستند. پس از شروع مسابقه امکان پیش بینی بسته می شود. برای پیش بینی باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شده باشید.

3- در صفحه‌ی مربوط به مسابقه می توانید زیر جزییات مسابقه و در قسمت "پیش بینی مسابقه" امتیاز مسابقه و گزینه های مربوط به پیش بینی را ببینید. برای پیش بینی کافی است روی گزینه مورد نظر کلیک کنید تا سبز شود. سپس با کلیک روی "ذخیره" انتخاب خود را ذخیره کنید.

4- تا قبل از شروع مسابقه می توانید به صفحه‌ی مسابقه بازگردید و انتخاب خود را تغییر داده و ثبت کنید.

5- پیش بینی های شما همیشه در پروفایلتان در بخش "پیش بینی ها" قابل مشاهده می باشند.

6- پس از اتمام مسابقه در صورت درست بودن پیش بینی شما، امتیاز مورد نظر به صورت خودکار به پروفایل شما اضافه می شود.

7- در پروفایل خود در بخش "آمار" تمامی آمار مربوط به پیش بینی های شما و امتیازات کسب شده در رویدادهای مختلف قابل مشاهده است.

نویسنده: ایران دوتا 2

برای ثبت نظر باید از طریق حساب استیم خود به سایت وارد شوید.


نظرات کاربران

۶ سال قبل
در صفحه هر مسابقه امتیاز مربوط به اون مسابقه نوشته شده. امتیاز برای همه مساویه و هرکسی اون مسابقه رو درست پیش بینی کنه اون امتیاز رو به دست میاره
۶ سال قبل
هر بازی بستگی به اهمیتش امتیازبندی میشه. بازی های مراحل اول کم امتیازتره. یک دلیلش اینه که معمولا در مراحل بالاتر بازی ها نزدیک تر و رقابت سخت تره و پیش بینی سخت تره و دلیل دیگه ش هم اینه که فرصت جبران برای کسانی که عقب هستن وجود داشته باشه
۶ سال قبل
ببخشید ولی چرا برای بعضی ها میزان امتیازی که برای هر پیشبینی درست داده میشه بیشتر است؟ برای ماها هر پیشبینی درست 5 امتیاز ولی برای نفرات اول 10 انتیاز حساب میشه؟! پارتی بازیه؟
۶ سال قبل
"خوب این خیلی برای ایرانی ها خوبه که بتونن پیش بینی ها رو بدون ترس از اسکم شدن تو یه سایت معتبر ایرانی انجام بدن!اینجوری دیگه مجبور نیستیم از دوتا 2 لانج استفاده کنیم.خیلی عالیه,تبریک میگم